Szávay: Nehezen lendültem játékba, de aztán simán győztünk

2008.05.30. 15:43
A kilencedik helyen kiemelt Szávay, Szafina páros könnyedén jutott a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójába, miután két játszmában, 6:4, 6:1-re legyőzte a Szavcsuk, Foretz duót. Szávay Ágnes a mérkőzés után a Nemzeti Sportnak elmondta, nehezen lendült játékba, de a folytatásban magabiztos győzelmet arattak.
Szávay Ágnes Dinara Szafinával az oldalán pénteken is győzött Párizsban
Fotó: Action Images (archív)

„Sajnos a mérkőzés elején rosszul kezdtem, mert három kettőshibát is ütöttem” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak, az idei Roland Garroson párosban pénteken bemutatkozó Szávay Ágnes, miután Dinara Szafinával az oldalán győzött a Szavcsuk, Foretz duó ellen.

„Úgy érzem egy kicsit túlaggódtam a meccs elejét, és emiatt nem sikerültek a szervák – fogalmazott a magyar klasszis. – Szerencsére azonban a folytatásban egyre jobban belelendültem a játékba, és végül sima két szettben nyerni tudtunk.”

Szávay
elmondta, hogy nagyon jó hangulatban teniszeztek Szafinával, és úgy érzi, hogy még sokáig eljuthatnak az idei Roland Garroson.

Ugyanakkor hozzátette, hogy nem lesz egyszerű dolguk a folytatásban, ugyanis, ha érvényesül a papírforma, akkor a második fordulóban az egyes világranglistán 23., orosz Maria Kirilenko, és a 29., olasz Flavia Pennetta alkotta páros vár rájuk.

Szávay a holnapi egyes ellenfeléről, Petra Kvitováról elmondta, hogy nem sokat tud róla, de nehéz meccsre számít, mert a cseh lányhoz hasonló feltörekvő tehetségek mindig képesek meglepetést okozni. Ági ezt már csak saját példáján keresztül is jól tudja, hiszen ő maga is ebbe a kategóriába sorolható.

ROLAND GARROS

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Szávay (magyar), Szafina (orosz, 9.)–Foretz (francia), Szavcsuk (ukrán) 6:4, 6:1