A 32 éves svájci exjátékos az egyik legfiatalabb, aki a patinás társaság tagja lett: korábban Tracy Austint 30, Björn Borgot 31, Hana Mandlikovát pedig szintén 32 éves korában érte ez a megtiszteltetés.
Az egykori Csehszlovákiában született Hingis – aki a legendás Martina Navratilová után kapta a keresztnevét – 1993-ban, a Roland Garroson tette le a névjegyét, miután mindössze 12 évesen diadalmaskodott a juniorok között. Két héttel 14. születésnapja előtt lépett be a profik táborába, s később számos, életkorra vonatkozó rekordot megdöntött.
Hingis GS-tornán ötször győzött, 1997-ben, 1998-ban és 1999-ben az Australian Openen, 1997-ben Wimbledonban és a US Openen, a világranglistát pedig összesen 209 hétig vezette. Párosban is nyert GS-versenyeket, de sérülései miatt nagyon korán, már 22 esztendősen vissza kellett vonulnia. Négy évvel később ugyan megpróbálkozott a visszatéréssel, de rövidesen ismét befejezte a pályafutását, miután – kokainnal – pozitív lett a doppingtesztje. Tagadta, hogy kábítószerrel élt volna, de visszavonult, s nem harcolt eltiltása ellen.
Hingis mellett ezúttal még a dél-afrikai Cliff Drysdale, az amerikai Charlie Pasarell, a román Ion Tiriac és a 94 éves ausztrál Thelma Coyne Long lett tagja a sportág halhatatlanjainak.
Az 1955-ben létrehozott tenisz Hírességek Csarnoka az egyesült államokbeli Newportban található.