Wimbledon: Djokovics négy szettben nyert, hatodszor döntős

Vágólapra másolva!
2019.07.12. 17:25
null
Novak Djokovics a hatodik wimbledoni döntőjére készülhet (Fotó: AFP)
A wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének első elődöntőjében az első helyen kiemelt Novak Djokovics négy játszmában legyőzte a 23. helyen rangsorolt spanyol Roberto Bautista Agutot.

 

A péntek délutáni elődöntő első szettjében a világranglista-vezető szerb sokkal hatékonyabban adogatott, és a szervafogadásai is pontosabbak voltak, így 37 perc alatt magabiztosan szerzett vezetést. A második felvonásban a 23. kiemelt Bautista Agut mindkét játékelemben javult, 1:1 után elvette Djokovics adogatását, és előnyét a 47 perces szett végéig megőrizte.

A 43 percig tartó harmadik játszmában Djokovics 3:2-nél „rabolta el” riválisa adogatását, a spanyol 5:2-nél megint elveszítette a szervajátékát, és a szerb címvédő összesítésben elhúzott 2:1-re. A negyedik szettben 1:1-nél a spanyol elbukta adogatását, és a négyszeres wimbledoni bajnok Djokovics innen már nem adott esélyt neki: 2 óra 50 perc alatt a fináléba jutott, ahol a két korábbi világelső, a spanyol Rafael Nadal és a svájci Roger Federer összecsapásának győztese vár rá.

Djokovics és Bautista Agut 11. alkalommal találkozott egymással, előbbi három vereség mellett nyolcadszor győzött. A vasárnapi lesz a 25. döntője Grand Slam-tornán, Wimbledonban pedig a hatodik, és eddig mindössze egyet veszített el, a másik négyet megnyerte.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Djokovics (szerb, 1.)–Bautista Agut (spanyol, 23.) 6:2, 4:6, 6:3, 6:2
17.30: Nadal (spanyol, 3.)–Federer (svájci, 2.) (Tv:Eurosport2) – élőben az NSO-n!

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Klein Ron

Legfrissebb hírek

Swiatek szetthátrányból nyert Madridban

Tenisz
4 órája

Carlos Alcaraz visszalépett a madridi mesterversenytől

Tenisz
7 órája

Udvardy Panna főtáblára jutott Madridban

Tenisz
2025.04.22. 19:38

Marozsán Fábián edzője bízik benne, tanítványa közel kerül idén tudása maximumához

Tenisz
2025.04.22. 07:42

Most sem jött össze a tornagyőzelem Stuttgartban Szabalenkának

Tenisz
2025.04.21. 18:59

Gálfi Dalma tornagyőztes lett Portugáliában

Tenisz
2025.04.20. 14:21

Az olasz kapitány szerint az eltiltott Sinner csúcsformában lesz a Roland Garroson

Tenisz
2025.04.19. 12:44

Marozsán már elődöntős Münchenben – következik Zverev

Tenisz
2025.04.18. 19:34
Ezek is érdekelhetik