Tenisz: Bondár elődöntős, Udvardy búcsúzott az olomouci tornán

2024.06.21. 14:39
Transylvania Open WTA250 2024
Bondár Anna készülhet az elődöntőre (Fotó: Getty Images, archív)
Az első helyen kiemelt Bondár Anna bejutott az elődöntőbe, a másodikként rangsorolt Udvardy Panna ugyanakkor a nyolc között búcsúzott a csehországi Olomoucban zajló, 75 ezer dollár (27.4 millió forint) összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztornán.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a WTA-rangsorban 106. – ezzel a legelőkelőbb helyen álló magyar – Bondár a pénteki negyeddöntőben a liechtensteini Kathinka von Deichmann-nal (249.) csapott össze. A találkozó első játszmájában Bondár ellenfele első és utolsó adogatójátékát is megnyerte, így viszonylag simán előnybe került (6:3), majd a második felvonásban is elhúzott 3:0-ra. Ekkor a rivális összeszedte magát és 6:4-gyel egyenlített, de a döntő szettet nagy csatában, 6:4-re ismét a magyar teniszező nyerte meg, aki így a 2 óra 32 perces küzdelem után készülhet az elődöntőre. Ott a német Carolina Kuhl (501.) vár rá.

A morvaországi viadalon Udvardy (134.) a dél-koreai Dzsang Szu Dzsonggal (254.) csapott össze a nyolc között, s bár nagy csatára késztette ázsiai riválisát, az ellenfél 2 óra 26 perc alatt 7:5, 7:6 (7–3)-ra nyert.