US Open: Swiatek és Sinner megdolgozott a továbbjutásért; Cicipasz és Auger-Aliassime kiesett

T. Z.T. Z.
2024.08.27. 20:17
2024 US Open - Previews
Iga Swiatek két játszmában lépett a US Open második fordulójába (Fotó: Getty Images)
Az első helyen kiemelt lengyel Iga Swiatek két játszmában továbbjutott az orosz Malika Rahimova ellen az Egyesült Államokban zajló US Open 1. fordulójának keddi versenynapján. A férfiaknál meglepetésre három sima szettben búcsúzott a 19. helyen kiemelt Felix Auger-Aliassime, és szintén kiesett a 11. helyen rangsorolt Sztefanosz Cicipasz.

A végső győzelemre is nagy esélyesnek tartott Iga Swiatek az első szettet viszonylag könnyedén húzta be orosz ellenfelével szemben, a második játszmában viszont megszenvedett. A rövidítésben brékelőnye, sőt, játszmalabdái is voltak Malika Rahimovának, ám nem tudott élni a lehetőségekkel. Swiatek pedig előbb kiegyenlített hárompontos hátrányból, majd az első meccslabdáját beütötte, így két játszmában jutott a második fordulóba.

A nőknél meglepetés, hogy a búcsúzott a 11. helyen kiemelt Danielle Collins. Az amerikai versenyző remek formában játszott az elmúlt hónapokban, most azonban három játszmában vereséget szenvedett honfitársától, Caroline Dolehide-tól.

A férfiaknál a nap meglepetése, hogy kiesett a 19. helyen kiemelt Felix Auger-Aliassime. A kanadai három sima játszmában maradt alul a cseh Jakub Mensíkkel szemben. Hasonlóan járt a 11. helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasz is: a ciprusi játékosra nehéz ellenfél, a kemény borításon mindig mindenkire veszélyes Thanasi Kokkinakis várt az első fordulóban, és az ausztrál négy szettben győzött.

A vártnál jóval nehezebb dolga volt az első helyen kiemelt Jannik Sinnernek, aki nagy meglepetésre az első játszmát elveszítette a nagyon összeszedett teniszt bemutató, és hazai közönség előtt versenyző Mackenzie McDonald ellen. Az amerikai játékos az első szettet 6:2-re megnyerte, a folytatásban viszont összekapta magát Sinner, aki innentől kezdve csupán öt játékot engedett ellenfelének – így pedig végül négy játszmában jutott be a második fordulóba. Hasonlóan négy játszmában lépett tovább az ötödik helyen kiemelt Danyiil Medvegyev, aki a szerb Dusan Lajovicsot búcsúztatta az első körben.

A keddi versenynapon két magyar versenyzőért szoríthatunk: a nőknél Bondár Anna lép pályára, a szervezők tájékoztatása szerint nem korábban, mint 21 óra 10 perc. A férfiaknál pedig Marozsán Fábián lesz érdekelt, de az ő meccse biztosan átnyúlik majd a hajnali órákra is – a hivatalos tájékoztatás szerint a legkorábbi kezdés 0 óra 5 perc.

Adrian Mannarino (francia)–Borna Coric (horvát) 7:5, 6:2, 6:3
Jack Draper (ausztrál, 25.)–Csang Csi-csen (kínai) 6:3, 6:0, 4:0-nál Csang feladta
Roman Szafjullin (orosz)–Matthew Forbes (amerikai) 6:4, 7:6, 6:2
Matteo Arnaldi (olasz, 30.)–Zachary Svajda (amerikai) 6:3, 6:2, 6:1
Nuno Borges (portugál)–Federico Coria (argentin) 6:2, 6:4, 6:1
Facundo Díaz Acosta (argentin)–Hugo Gaston (francia) 6:1, 6:4, 6:2
Alex De Minaur (ausztrál, 10.)–Marcos Giron (amerikai) 6:3, 6:4, 5:7, 6:4
Botic van de Zandschulp (holland)–Denis Shapovalov (kanadai) 6:4, 7:5, 6:4
Max Purcell (ausztrál)–Aleksandar Vukic (ausztrál) 7:5, 6:4, 6:3
Sebastian Korda (amerikai, 16.)–Corentin Moutet (francia) 7:6, 6:1, 6:0