Marozsán Fábián egy helyet javított, 48. a férfi teniszezők világranglistáján

2024.09.23. 10:47
Marozsán Fábián (Fotó: Getty Images)
Marozsán Fábián egy helyet javított, így a 48. helyen áll a férfi teniszezők világranglistáján.

A legelőkelőbb helyen jegyzett magyar játékos az előző héten nagyszerűen kezdett a hangcsoui tornán, simán nyert az első fordulóban, azt követően viszont influenzás lett, és nem tudta folytatni a versenyt. Ugyanakkor az első fordulós sikerrel szerzett 25 pontot, így előrelépett a rangsorban.

A top 100 másik magyarja, Fucsovics Márton egy pozíciót rontva a 86.

A nőknél Bondár Anna egy helyet visszacsúszott és a 90. jelenleg, míg Udvardy Panna a múlt heti 136. pozíció után most a 135. A pekingi torna selejtezőjében hétfőn sima győzelemmel kezdő Gálfi Dalma 143. azok után, hogy a múlt héten a 142. helyen állt.

A férfiak rangsorát továbbra is az olasz Jannik Sinner, a nőkét pedig a lengyel Iga Swiatek vezeti.