Hacsanov a döntőben állította meg az almati meglepetésembert

2024.10.20. 21:34
Hacsanov a trófeával (Fotó: AFP)
A spanyol Roberto Bautista, az amerikai Tommy Paul, valamint orosz Karen Hacsanov és Darja Kaszatkina sikerét hozták a vasárnap zárult tenisztornák.

A 36 éves Bautista pályafutása 12. trófeáját szerezte Antwerpenben, a 767 ezer euró összdíjazású viadalon, amelynek döntőjében a cseh Jirí Leheckát verte 7:5, 6:1-re.

Tommy Paul idén harmadszor ünnepelhetett tornagyőzelmet, Stockholmban (767 ezer euró összdíjazás) pedig másodszor nyert.  A negyedik helyen kiemelt amerikai játékos egész héten még csak szettet sem vesztett, a fináléban pedig a bolgár Grigor Dimitrov ellen győzött 6:4, 6:3-ra. Korábban 2021-ben nyert a svéd fővárosban.

Almatiban, ahol 1.117 millió dollár volt az összdíjazás, a harmadikként rangsorolt Karen Hacsanov a kanadai meglepetésemberrel, a világranglistán 118. Gabriel Diallóval vívta a döntőt, s három játszmában, 6:2, 5:7, 6:3-ra hozta a mérkőzést.

A nők 922 ezer dollár összdíjazású kemény pályás kínai tornáján Darja Kaszatkina 17 éves honfitársával, Mirra Andrejevával vívta a finálét és 6:0, 4:6, 6:4-re nyert. A ningpói volt a 27 esztendős játékos idei második sikere, pályafutását tekintve pedig nyolc trófeánál jár.

ATP 250-ES TORNA, ANTWERPEN (690 135 euró, kemény pálya)