Naptárreformot sürget Danyiil Medvegyev

Vágólapra másolva!
2024.11.13. 10:51
Medvegyev szerint több nagyobb tornára lenne szükség (Fotó: Getty Images)
Az ATP-versenynaptár újragondolása mellett emelt szót Danyiil Medvegyev, a férfi teniszezők világranglistájának negyedik helyezettje.

Az elmúlt időszakban több játékos is aggodalmának adott hangot a versenynaptár kapcsán, a négyszeres Grand Slam-tornagyőztes Carlos Alcaraz szerint például a szoros menetrend megnehezíti a motiváció fenntartását az egész évben, egyben növeli a sérülések kockázatát. Ezekhez a hangokhoz csatlakozott Medvegyev is, aki szerint a Grand Slam-tornák és a Masters 1000-es besorolású viadalok köré kellene szervezni a versenyeket, miközben a kisebb tornák ideálisabban, az év későbbi részében kaphatnának helyet. 

„Több nagyobb, fontosabb tornának kellene lennie” – vélekedett a 2021-ben US Opent nyert, korábbi világelső Medvegyev, aki szerint ezek a tornák lennének a legideálisabbak arra, hogy eldöntsék: ki tartozik a legjobb tízbe. 

Meglátása szerint így akár októberben be lehetne fejezni a szezont azoknak, akik csak a Masters-viadalokon akarnak szerepelni. Akiknek pedig szükségük van kvalifikációs pontokra, például a következő év eleji Australian Openre, vagy egyszerűen csak még több mérkőzést szeretnének játszani, később még megtehetik. 

Medvegyev jelenleg a Torinóban zajló világbajnokságon szerepel, utolsó csoportmérkőzését csütörtökön a hazai közönség előtt szereplő, világelső Jannik Sinnerrel játssza.

 

Legfrissebb hírek

Udvardy Panna főtáblára jutott Madridban

Tenisz
11 órája

Marozsán Fábián edzője bízik benne, tanítványa közel kerül idén tudása maximumához

Tenisz
23 órája

Most sem jött össze a tornagyőzelem Stuttgartban Szabalenkának

Tenisz
2025.04.21. 18:59

Gálfi Dalma tornagyőztes lett Portugáliában

Tenisz
2025.04.20. 14:21

Az olasz kapitány szerint az eltiltott Sinner csúcsformában lesz a Roland Garroson

Tenisz
2025.04.19. 12:44

Marozsán már elődöntős Münchenben – következik Zverev

Tenisz
2025.04.18. 19:34

„Igyekszem a saját játékomra figyelni” – Marozsán Fábián a Zizou Bergs elleni meccs előtt

Tenisz
2025.04.18. 12:57

Marozsán Fábián majdnem lemaradt róla, hogy nyert – videó

Tenisz
2025.04.17. 21:54
Ezek is érdekelhetik