Fucsovics bejutott az elődöntőbe Bahreinben

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2025.02.14. 10:57
Fucsovics már az elődöntőre készülhet Bahreinben (Fotó: Getty Images)
Fucsovics Márton harmadik mérkőzését is megnyerte a bahreini ATP-challenger tenisztornán, miután a negyeddöntőben két szettben elbúcsúztatta Viktor Durasovicot.

Fucsovics Márton két könnyű győzelemmel jutott el a negyeddöntőig, előbb a kolumbiai Nicolás Mejíát, majd a tunéziai Aziz Dugazt búcsúztatta két játszmában.

A legjobb nyolc között a norvég Viktor Durasovic volt az ellenfele, aki hétfőn Nikoloz Basilasvili ellen meccslabdát hárítva jutott tovább, a második fordulóban Nikolai Budkov Kjaer ellen viszont nem veszített szettet.

Fucsovics jól kezdett, egyből lebrékelte ellenfelét, és ez a brékelőny a játszma végéig kitartott. A második szettben viszont a világranglistán 295. helyen álló norvég kihasználta az első bréklabdáját, és 5:3-nál a szettért adogathatott. Fucsovics ezt kivédekezte, sőt, 2:5-ről 6:5-re fordította meg a játszmát.

Durasovic a mérkőzésben maradásért adogatott, de Fucsovics fogadóként három mérkőzéslabdához jutott. Az első kettőt még nem tudta értékesíteni, a harmadikat viszont már igen, így készülhet a bahreini elődöntőre.

A magyar teniszező ellenfele a selejtezőből érkezett Marat Saripov lesz, a világranglistán 324. helyen álló orosz hatalmas csatában elbúcsúztatta a hetedik kiemelt horvát Duje Ajdukovicot.

TENISZ, ATP-CHALLENGER, BAHREIN, NEGYEDDÖNTŐ
Fucsovics (magyar, 1.)–Durasovic (norvég) 6:4, 7:5

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik