Rabatban az alsó ágon csak egy kiemelt élte meg a második fordulót, igaz, Camila Osorio végül az elődöntőig menetelt, ott azonban Jaqueline Cristian megállította.
Pedig a kolumbiai teniszező tie-breakben megnyerte az első szettet, a másodikban azonban két adogatójátékát is elbukta, így Cristian kiharcolta a döntő játszmát. Ott a román jobban kezdett, az első három játékot megnyerte, és végül a kettős brékelőnyéből egy megmaradt a végére is. Cristian pályafutása során másodszor játszhat WTA-döntőt, 2021-ben kikapott Alison Riske-től Linzben.
Ellenfele, Maya Joint ellenben először szerepelhet fináléban; az ausztrál teniszező csak egy játszmát töltött a pályán, honfitársnője, Ajla Tomljanovic ugyanis feladta a mérkőzést.
Strasbourgban a nyolcadik kiemelt Ljudmila Szamszonova és a negyedik helyen rangsorolt Jelena Ribakina találkozik. Előbbi Danielle Collinst, utóbbi Beatriz Haddad Maiát búcsúztatta.
TENISZ, WTA-TORNA, RABAT, ELŐDÖNTŐ
Cristian (román)–Osorio (kolumbiai, 2.) 6:7 (6–8), 6:4, 6:4
Joint (ausztrál)–Tomljanovic (ausztrál) 6:4-nél Tomljanovic feladta
TENISZ, WTA-TORNA, STRASBOURG, ELŐDÖNTŐ
Ribakina (kazah, 4.)–Haddad Maia (brazil, 9.) 7:6 (9–7), 1:6, 6:2
Szamszonova (orosz, 8.)–Collins (amerikai) 6:4, 6:2