Pedig nem indult rosszul a találkozó a szerb világelső számára, hiszen a hozzá hasonlóan a nyolcaddöntőt öt szettben teljesítő Jo-Wilfried Tsonga elleni összecsapás elején kétszer is elvette a francia teniszező szervajátékát, és 6:1-gyel behúzta az első szettet.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Sőt, még a második elején sem úgy tűnt, hogy neki áll a zászló, egyből elvette Tsonga adogatását, amelyet követően sajátjait megnyerve 4:2-re vezetett. Innen sorozatban azonban három gémet nyert meg a francia, és bár Djokovics 4:5 után még egyenlített, a következő adogatását ismét elvette Tsonga, így kiegyenlített majd a harmadik felvonásban egy gyors brék után azonban Tsonga egyből visszavette elveszített játékát (2:2), innentől pedig 6:5-ös francia vezetésig egyikük sem hibázott. Djokovics ekkor igen, így Tsonga már 2:1-re vezetett a szetteket tekintve.
A negyedik játszmát a francia kezdte, és mivel adogatóként egyszer sem hibázott, 5:4-es előnyénél Djokovicsnak a meccsben maradásért kellett adogatnia, ráadásul 15–40-nél két meccslabdához jutott Tsonga. A szerb teniszező megfordította azonban ezt a játékot, mint ahogy 5:6-nál is hárított két mérkőzéslabdát, így jöhetett a rövidítés, amelyben Djokovics 6–4-nél két szettlabdához jutott, és bár a saját adogatásánál lévő elsőt még elrontotta, erre nem fázott rá, és döntő játszmára mentette a találkozót.
Itt pedig még nem volt kérdés, a szerb egy gyors brékkel 3:0-s előnyre tett szert, majd miután 4:1-nél másodjára is elvette Tsonga adogatását 5:1-nél az elődöntőért adogathatott, amelyet sikerrel tett meg. Djokovics leendő ellenfele, Roger Federer sem járt sokkal jobban.
Roger Federer és Juan Martin del Potro 2009-ben már összecsapott a Roland Garroson, akkor az argentin hiába vezetett a szetteket tekintve 1:0-ra és 2:1-re is, a svájci döntő szettben kiharcolta a finálét.
Bár a felek eddigi párharcában a korábbi világelső Federer fölényesen, 11–2-re vezetett, a legnagyobb téttel bíró találkozót, a 2009-es US Opent Del Potro nyerte meg.
A találkozó elején a svájci klasszis igencsak beragadt, Del Potro két gyorsan elhúzott 4:1-re, és bár Federer ebből egyet még visszavett, az argentin 6:3-mal behúzta a szettet.
A folyatásban egy brékváltást leszámítva egyikük sem hibázott adogatóként, így rövidítésre került sor, amelyben az argentin került előnybe, és végül ezt a játszmát is megnyerte 7:6-ra. Innentől viszont Federer egy másik arcát mutatta, saját szervái magabiztos megnyerése mellett egyre több pontot nyert el fogadóként is, és a következő két szettet összesen két vesztett játékkal simán megnyerve kiegyenlített.
A döntő játszmát így a svájci várta lélektanilag kedvezőbb helyzetből, és miután Del Potro továbbra sem tudott mit kezdeni fogadóként, Federer 2:1-es vezetését követő brékje végzetesnek bizonyult: 5:3-nál meccslabdákhoz jutott, és egy hálóról kipattanó argentin ütést követően megnyerte az összecsapást.
A női egyes negyeddöntőjében a hatodik helyen kiemelt ausztrál Samantha Stosur egy szorosabb és egy sima szettben legyőzte a világelső fehérorosz Viktorija Azerenkát egy körrel korábban búcsúztató szlovák Dominika Cibulkovát, így bejutott az elődöntőbe, ahol az ellenfele a német Angelique Kerbert felülmúló olasz Sara Errani lesz.
A Stosur–Cibulková találkozó résztvevői számára nem volt ismeretlen a Roland Garros végjátéka, hiszen az ausztrál 2010-ben döntőt játszott (és maradt alul Francesca Schiavonéval szemben), míg a világelső Viktorija Azarenkát kiejtő szlovák lány tavaly az elődöntőig menetelt.
Stosur kezdte jobban a találkozót, és két brék után 5:2-re ellépett, innen a top100 legalacsonyabb tagja, a mindössze 161 cm magas Cibulková ugyan 5:4-re még feljött (sőt, ekkor volt három fogadólabdája is volt az egyenlítéshez), az ausztrál a következő játékával megnyerte a szettet (6:4). A második játszma elején a szlovák teniszező újabb három bréklabdát herdált el, míg az ausztrál kihasználta lehetőségeit, így gyorsan meglépett, és végül simán megnyerte a találkozót (6:1).
Stosur ellenfele a felső ágon a 25 éves (szintén nem égimeszelő – 164 cm magas) Errani lesz, akinek sikerével az olaszok sorozatban harmadik évben is lesz olasz a női elődöntőben (Schiavone 2010-es sikere után 2011-ben a fináléban maradt alul). Az év előtt Grand Slam-tornákon csak 3. körig jutó Errani idén az Australian Openen már a negyeddöntőig jutott, majd a salakszezon során Acapulcóban, Barcelonában és Budapesten sem talált legyőzőre, és Párizsban is döntőig menetelt.
Az olasz rögtön egy brékkel kezdte a német Angelique Kerber elleni találkozót, majd a szett végén egy újabb fogadójátékbeli remeklést követően behúzta az első játszmát. A folyatásban mindketten szenvedtek adogatóként, sorozatban nyolcszor brékeltek a felek. Kerber 6:5-ös előnyénél két szettlabdához jutott, innen azonban Errani rövidítésre mentette a játszmát, amelyet magabiztosan behúzott.
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ |
Federer (svájci, 3.)–Del Potro (argentin, 9.) 3:6, 6:7, 6:2, 6:0, 6:3 |
Djokovics (szerb, 1.)–Tsonga (francia, 5.) 6:1, 5:7, 5:7, 7:6, 6:1 |
NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ |
Stosur (ausztrál, 6.)–Cibulková (szlovák, 15.) 6:4, 6:1 |
Errani (olasz, 21.)–Kerber (német, 10.) 6:3, 7:6 |