Federer–Malisse
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
A két teniszező 11. egymás elleni találkozójára készült, és bár az első összecsapást (még 1999-ben) Malisse nyerte meg, az ezt követő 9 mérkőzésüket egyaránt a svájci klasszis nyerte meg.
Federer az első szettben 4:3-as előnyénél kisebb hátsérülést szenvedett, ezt követően ápolásra szorult, de tudta folytatni a játékot, és bár Malisse 5:5-nél 4. fogadólabdájával elvette a svájci adogatását, a korábbi egyből visszabrékelt, majd a rövidítésben esélyt sem hagyott ellenfelének – 6–1-nél öt szettlabdához jutott, és az elsővel élve megnyerte a játszmát (7:6).
Az esőszünetet követő második szett inkább a rövidítésre hasonlított, a belga játékos csak egy játékot tudott megnyerni (6:1), cserébe a harmadik elején egyből lebrékelte Federert, és ezt az előnyét végig megtartva szépített (4:6).
Sőt, Malisse a 4. játszma elején is brékelt, így saját adogatása megnyerése után 2:0-ra vezetett, azonban a svájci sorozatban nyert három játékkal fordított, majd egy újabb brékkel és nyert szervajátékkal már 5:2-re vezetett, így a belgának a mérkőzésben maradásért kellett adogatnia. Bár ezt még megtette, Federer az újabb adogatásával már végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését (6:3).
Istomin–Juzsnij
A svájci az orosz Mihail Juzsnij ellen lép pályára a negyeddöntőben, aki maratoni, 4 óra 16 perces találkozón győzte le az üzbég Denis Istomint. Juzsnij egyébiránt első alkalommal jutott el a wimbledoni negyeddöntőig, ezzel pedig immár mind a négy Grand Slam-tornán eljutott eddig a fázisig legalább egyszer.
Djokovics–Troicki
A két szerb teniszező már behúzott tető alatt kezdte el a meccsét a center pályán. Sok mindenben nem reménykedhetett Troicki, hiszen eddigi egyetlen győzelmét még 2007-ben, első egymás elleni összecsapásukon aratta honfitársa ellen, azóta 11-szer kikapott tőle. Rossz sorozata nem most szakadt meg, Djokovics esélyt sem adott neki.
Boris Becker szerint az idei wimbledoni tornán eddig ez volt a legjobb teljesítmény, amit láthattunk.
„Nagyon jól ismerjük egymást Viktorral. Amikor először játszottunk egymás ellen, ő kilenc éves volt, én pedig nyolc. Sosem könnyű egy jó barátod ellen pályára lépni, de valakinek veszítenie kell” – nyilatkozta Djokovics a BBC-nek.
Clijsters–Kerber
A négyszeres Grand Slam-tornagyőztes belga teniszezőnő erejéből mindkét szettben csak egy játékra futotta, a német magabiztosan jutott a nyolc közé, ahol az ellenfele a világelső Marija Sarapovát búcsúztató honfitársa, Sabine Lisicki lesz.
A némethez hasonlóan lengyel Agnieszka Radwanska sem sokat szenvedett, két sima szettben fektette két vállra az olasz Camila Giorgit. A 3. helyen kiemelt lengyel ellenfele a következő körben a kínai Peng Su-ajt döntő szettben legyőzőt orosz Marija Kirilenko lesz.
A ranglistavezetőkre visszakanyarodva, a jelenlegi női első orosz Marija Sarapova két játszmában kikapott a német Sabine Lisickitől.
Az orosz szépség gyorsan hátrányba került a mérkőzésen, Lisicki 4:1-re meglépett, és bár 4:3-nál megvolt a lehetősége, hogy kiegyenlítsen, ezzel nem élt, így a német végül behúzta a játszmát. A folytatásban sem sokat változott a játék összképe, Sarapova ismét 4:1-es hátránnyal indította a szettet, és ezt követően a német már nem engedte vissza a mérkőzésbe, így Lisicki jutott be az negyeddöntőbe.
A címvédő cseh Petra Kvitová számára sem indult túl fényesen az első szett, hiszen Francesca Schiavone egy bréket követően minden adogatását hozta – hiába volt előbbinek 10 fogadólabdája, a szett során hét kettőshibát ütő olasz végül 52 perc után 6:4-re megnyerte az első felvonást.
Az óriási csatát hozó második szettben már összejött a brék Kvitovának, de mivel ezt az olasz is megtette, 5:6-ig együtt haladtak, ekkor maratoni hosszúságú játék végén a cseh végül lebrékelte Schiavonét, így jöhetett a döntő játszma. Itt azonban már nem volt kérdés, Kvitová villámgyorsan ellépett ellenfelétől, és végül simán megnyerte a harmadik szettet, kiharcolva a Serena Williams elleni elődöntőt.
Az előző fordulóban a Roland Garros-döntős Sara Erranira történelmi verést mérő Jaroszlava Svedova ezúttal az első szettben a szenvedő oldalra került, a Czink Melindát korábban búcsúztató Serena Williams ellen 5:0-t követően csak szépségtapaszra futotta erejéből, viszont a második játszmában 3:2-es vezetésénél lebrékelte az amerikait, sőt, 5:2-t követően ismét elvette ellenfele adogatását, így kiegyenlített (6:1, 2:6).
A döntő játszmába ismét az amerikai játszott fölényben, azonban hiába volt négyszer is fogadóesélye, élni nem tudott vele, így 5:5-ig fej fej mellett haladtak a felek. Itt az újabb két lehetőségből azonban már az elsővel élt, így valamivel kevesebb mint két óra alatt végül mérkőzéslabdához jutott, és ezt kihasználva a négy közé került (7:5).
A korábbi világelsők csatáján a fehérorosz Viktorija Azarenka gyakorlatilag leütötte a pályáról a szerb Ana Ivanovicsot. A csak egy játékot bukó Azarenka ellenfele a nyolc között az osztrák Tamira Paszek lesz.
FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ |
Federer (svájci, 3.)–Malisse (belga) 7:6, 6:1, 4:6, 6:3 |
Juzsnij (orosz, 26.)–Istomin (üzbég) 6:3, 5:7, 6:4, 6:7, 7:5 |
Djokovics (szerb, 1.)–Troicki (szerb) 6:3, 6:1, 6:3 |
Gasquet (francia, 18.)–F. Mayer (német, 31.) 3:6, 1:2-ről folytatják |
Ferrer (spanyol, 7.)–Del Potro (argentin, 9.) kedden kezdik el |
Cilic (horvát, 16.)–Murray (brit, 4.) 5:7, 1:3-ról folytatják |
Tsonga (francia, 5.)–Fish (amerikai, 10.) 4:6, 1:1-ről folytatják |
B. Baker (amerikai)–Kohlschreiber (német, 27.) kedden kezdik el |
NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ |
Azarenka (fehérorosz, 2.)–Ivanovics (szerb, 14.) 6:1, 6:0 |
Lisicki (német, 15.)–Sarapova (orosz, 1.) 6:4, 6:3 |
Kerber (német, 8.)–Clijsters (belga) 6:1, 6:1 |
A. Radwanska (lengyel, 3.)–Giorgi (olasz) 6:2, 6:3 |
Kirilenko (orosz, 17.)–Peng Su-aj (kínai, 30.) 6:1, 6:7, 6:3 |
S. Williams (amerikai, 6.)–Svedova (kazah) 6:1, 2:6, 7:5 |
Kvitová (cseh, 4.)–Schiavone (olasz, 24.) 4:6, 7:5, 6:1 |
Paszek (osztrák)–Vinci (olasz, 21.) 6:2, 6:2 |
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA |
Lisicki (német, 15.)–Kerber (német, 8.) |
A. Radwanska (lengyel, 3.)–Kirilenko (orosz, 17.) |
S. Williams (amerikai, 6.)–Kvitová (cseh, 4.) |
Paszek (osztrák)–Azarenka (fehérorosz, 2.) |