ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)
NŐI EGYES, DÖNTŐ
S. Williams (amerikai, 1.)–Kerber (német, 4.) 7:5, 6:3
A 2006-os esztendő óta először fordult elő, hogy két játékos egy naptári éven belül két GS-torna fináléjában is összecsap. Az Australian Open döntőjének „wimbledoni visszavágójának” kimenetele tulajdonképpen csak Serena Williamsen múlott, aki végig bátrabban játszott Angelique Kerbernél, többször is leütötte a pályáról a németet.
Az open erát tekintve már nincs nála sikeresebb játékos, s összességében is csupán az ausztrál Margaret Court előzi meg (ő 11-et nyert 1968 után). | |
24 | Margaret Court* |
22 | Steffi Graf |
22 | Serena Williams |
19 | Helen Wills* |
18 | Chris Evert |
18 | Martina Navratilova |
*Wills az open era előtt győzött 19 GS-tornán, Court a 24 elsőségéből 13-at szintén az open era előtt aratott. |
A negyedik kiemelt Kerber mindent megtett, ami az erejéből tellett, de összességében nem tudta nehéz feladat elé állítani az amerikait.
Az első szettben Williams nem is engedte bréklabdához jutni Kerbert, aki 6:5-nél, fogadóként megremegett, és elveszítette az adogatójátékát (7:5). A második játszmában Kerber 3:3-nál a mérkőzés folyamán először bréklabdához jutott, de Williams két ásznak is köszönhetően megfordította a gémet, majd elvette a német hölgy szervagémjét. Az utolsó játékban Kerber háromszor nem is tudta visszaadni Williams szerváját, és bár negyedszer ez már sikerült neki, a labdamenetet akkor sem tudta megnyerni (6:3).
Statisztikák a mérkőzésekről: az ászok számát tekintve Williams 13–0-ra, míg a nyerő ütésekben 39–12-re nyert. Serena az első adogatásai mögött a pontok 88 százalékát (43/38) megnyerte, Kerbernél ugyanez a mutató 59 százalék (44/26).
A címvédő Serena Williams 2002, 2003, 2009, 2010, 2012 és 2015 után hetedszer nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokságot, ezzel a 22. Grand Slam-tornagyőzelmét aratta, amivel utolérte az open era rekorderét, Steffi Grafot. Az abszolút csúcsot a 24 GS-diadallal büszkélkedő Margaret Court tartja.
A két játékos egymás elleni mérlegét tekintve Serena Williams 6–2-re vezet, füvön most játszottak először a felek. Kerber a vereség ellenére hétfőtől ismét a világranglista második helyén áll.
Serena Williams pályafutása 22. Grand Slam-tornagyőzelmét aratta, Wimbledonban hetedszer ülhetett fel a trónra | |
Australian Open (6) | 2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015 |
Roland Garros (3) | 2002, 2013, 2015 |
Wimbledon (7) | 2002, 2003, 2009, 2010, 2012, 2015, 2016 |
US Open (6) | 1999, 2002, 2008, 2012, 2013, 2014 |
„Tudják, imádok vele játszani. A legjobbat hozza ki belőlem és a pályán kívül is nagyszerű ember” – kezdte Serena Williams. A 34 esztendős kiválóság a wimbledoni bajnokság tavalyi megnyerése után a US Openen az elődöntőben búcsúzott, majd az idén az Australian Openen és a Roland Garroson is a döntőben veszített. A világelső a 22. győzelmét aratta Grand Slam-tornán, ezzel beállította az open éra legeredményesebb női játékosa, Steffi Graf csúcsát. „Hihetetlenül nehéz volt nem gondolni erre a rekordra. Ebben az évben már kétszer is megpróbáltam beállítani a csúcsot, de mindkétszer kikaptam, egyszer Angelique-től. Még édesebbé teszi számomra a győzelem ízét, hogy nagyon keményen meg kellett dolgoznom érte” – mondta Serena, aki hetedszer emelhette magasba a győztesnek járó trófeát a wimbledoni centerpályán. „Ezen a pályán otthon érzem magam” – tette hozzá a fiatalabbik Williams lány. Az amerikai játékos sorozatban a 14. győzelmét aratta Wimbledonban, ahol 86–10-es mérleggel rendelkezik. |
JÁTÉKRÓL JÁTÉKRA
MÁSODIK JÁTSZMA
S. Williams–Kerber 7:5, 5:3, Williams adogat
Az első három szervát Kerber vissza sem adta, a negyediket igen, de Williams a hálónál befejezte a gémet, a szettet és a meccset! Serena Williams hetedszer nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokságot, és a 22. GS-győzelmét aratta!
S. Williams–Kerber 7:5, 4:3, Kerber szervál
Újabb zseniális labdameneten vagyunk túl, melynek végén Kerber a hálónál befejezte a labdamenetet, ezzel lett 30:15 a német javára. Az amerikai reklamált, hogy Kerber hozzáért a hálóhoz, de a negyedik kiemelt jelezte, erről szó sincs (40:15). Ezt követően Williams megemelte a játéka színvonalát, sorozatban megnyert három pontot és bréklabdához jutott, amit Kerber nem tudott hárítani, hatalmasat rontott (5:3). Williams a meccsért, a tornagyőzelemért szervál!
S. Williams–Kerber 7:5, 3:3, Williams adogat
Williams tizenegy ásznál és három kettős hibánál jár, 30:30-nál fonákot rontott, így Kerber először a meccs folyamán bréklabdához jutott. Ezek után az amerikai újabb két fogadhatatlan szervával jelentkezett – utóbbi volt a 13. ásza –, majd egy fonák egyenesre alapozva be is fejezte a gémet (4:3).
S. Williams–Kerber 7:5, 3:2, Kerber szervál
Kerber a határon teniszezett, de megérte. Williams két nyerőt is ütött, ám a német kétszer is hibára késztette, a játéknak az amerikai hibája vetett véget. Kerber őrzi az adogatójátékát, de a legjobbjára van szükség (3:3).
S. Williams–Kerber 7:5, 2:2, Williams adogat
Serena ütött egy kettős hibát, de remek játékával 40:15-re fordított. Utána Kerber elütött Williams mellett a hálónál, aztán türelmetlen volt, csúnyán eltörte a labdát. A címvédő hozta a szervagémjét (3:2).
S. Williams–Kerber 7:5, 2:1, Kerber szervál
A játék legszebb labdamenetét Kerber nyerte meg, aki kiszorított helyzetből, a pályán kívülről ütött nyerő fonák egyenest. A német küzd, mindent megtesz, tenyeresei az utóbbi időben „jól is sülnek”. Ennek eredményeként nem voltak gondjai a szervagémje során (2:2).
S. Williams–Kerber 7:5, 1:1, Williams adogat
Kerber fonák nyerőjével indult a játék, utána Williams 40:15-re fordított. Az amerikai bátran játszik, de ha nem elég pontos, annak könnyen megihatja a levét. Ha viszont jól szervál, nincs mitől tartania (2:1).
Az ászok számát tekintve Williams 10–0-ra vezet…
S. Williams–Kerber 7:5, 1:0, Kerber szervál
Kerber megcsillantotta képességeit, ütött egy védhetetlen tenyeres nyerőt, és mivel Williams többet is rontott, a német is magabiztosan hozta a szervagémjét.
S. Williams–Kerber 7:5, 0:0, Williams adogat
Az amerikai magabiztos adogatójátékkal kezdte a második játszmát, Kerber csak egy pontot nyert a gém során.
AZ ELSŐ SZETT STATISZTIKÁJA
ELSŐ JÁTSZMA
S. Williams–Kerber 6:5, Kerber szervál
Kerber kétszer is hibázott, míg az első labdamenetben Williams valósággal leütötte a pályáról, így az amerikai 15:40-nél két szettlabdához jutott. Az elsőt még elszórakozta, a másodikat már kihasználta, így megnyerte az első játszmát. A világelső hangos kiáltással és ökölrázással ünnepelte a szettelőnyt (7:5).
S. Williams–Kerber 5:5, Williams adogat
Úgy tűnt, hogy Williams 15:30-nál bajba kerülhet, de aztán elkezdett jól szerválni, és megfordította a játékot (6:5).
A nyerő ütések számát tekintve Williams 23–5-re vezet, míg a ki nem kényszerített hibákat tekintve 14–3-ra. Ebből is látszik, hogy Williams vállal több kockázatot, az amerikai irányít.
S. Williams–Kerber 5:4, Kerber szervál
Venus Williams és a szülők is a lelátóról tekintik meg a mérkőzést, a két amerikai hölgy a nap későbbi részében a Babos Tímea, Jaroszlava Svedova kettőssel játszik a női páros döntőjében. Kerber adogatójátéka során Williams ütött egy hatalmas ritörnt, de összességében nem okozott gondot a németnek, hogy hozza a szervagémjét. (5:5).
S. Williams–Kerber 4:4, Williams adogat
Néhány centin múlt, hogy Williams semmi harmincas hátrányba kerüljön, de Kerber tenyeres oldalról ki nem kényszerített hibát ütött. 40:15-nél az amerikai megbotlott, amit Kerber nyerővel használt ki, majd egy gyönyörű rövidítéssel 40:40-re egyenlített. A címvédő megütötte a hetedik ászát, aztán Kerber rontott. A német a szettben maradásért adogathat (5:4).
Williams az első adogatásai mögött eddig a pontok 89 százalékát (19/17) megnyerte.
S. Williams–Kerber 4:3, Kerber szervál
A német játékos negyedik adogatójátékában Williams két fonák hibával kezdett, de utána egyenlített. A gémet mégis Kerber hozta – még mindig nem volt brék.
S. Williams–Kerber 3:3, Williams adogat
Serena megint ütött két ászt – és rontott is egyet –, 30:15-nél pedig a meccs eddigi leghosszabb és leglátványosabb labdamenetét láthattuk. A 21 ütést hozó pontot Williams fejezte be egy röptével. A következő labdamenetben Kerber ütött egy tenyeres nyerőt, majd Williams hibázott, így a német először jutott el 40:40-ig az amerikai adogatásánál – de a játékot két újabb tetszetős pont után a címvédő nyerte meg (4:3).
S. Williams–Kerber 3:2, Kerber szervál
Kerber egy szervától eltekintve most nem adogatott annyira jól, Williams viszont többször is rontott, így a német 40:30 után megnyerte a játékot, és ismét egyenlített.
S. Williams–Kerber 2:2, Williams adogat
Williams nagyon jól szervál, fogadóként nem ad esélyt Kerbernek. Amikor az amerikai lerövidül, a német játékos próbál támadni, de Williams kevés lehetőséget ad neki. Kerber számára kulcsfontosságú, hogy hozza a saját adogatásait, mert Williams szervagémjeinél egyelőre nincs sok sansza.
S. Williams–Kerber 2:1, Kerber szervál
Kerber két jó adogatásával kezdődött a játék, majd Williams röptéből szerzett pontot. Utána az amerikai csúnyán rontott, de az ötödik fonák nyerőjével javított. A gém a német teniszező pontot érő szervájával zárult (2:2).
S. Williams–Kerber 1:1, Williams adogat
Az imént hosszú játékot láttunk, most rövidet. Williams 40:0-re elhúzott, aztán ütött egy kettős hibát, majd egy ászt, és 2:1-es előnybe került.
S. Williams–Kerber 1:0, Kerber szervál
Az amerikai három fonák nyerőt is ütött, és többször is megfuttatta Kerbert, aki viszont felveszi a kesztyűt a világelsővel, többször is meglepte Serenát. A címvédő bréklabdákig is eljutott, de Kerber hárította ezeket, majd a maga javára billentette a játékot.
S. Williams–Kerber, Williams adogat
A német játékos nyerő fonákjával indult a mérkőzés, de Williams hasonlóan szép kereszttel válaszolt, majd kétszer is hibára kényszerítette a németet, és egy ásszal befejezte a játékot (1:0).
Serena Williams (amerikai, 1.) | Angelique Kerber (német, 4.) | |
1. forduló | Sadikovic (svájci) 6:2, 6:4 | Robson (brit) 6:2, 6:2 |
2. forduló | McHale (amerikai) 6:7, 6:2, 6:4 | Lepchenko (amerikai) 6:1, 6:4 |
3. forduló | Beck (német) 6:3, 6:0 | Witthöft (német) 7:6, 6:1 |
Nyolcaddöntő | Kuznyecova (orosz, 13.) 7:5, 6:0 | Doi (japán) 6:3, 6:1 |
Negyeddöntő | Pavljucsenkova (orosz, 21.) 6:4, 6:4 | Halep (román, 5.) 7:5, 7:6 |
Elődöntő | Vesznyina (orosz) 6:2, 6:0 | V. Williams (amerikai, 8.) 6:4, 6:4 |