Gyurta és Hosszú is hetedik idővel döntős

2011.07.24. 14:12
Gyurta Dániel eddig remekel Sanghajban (Fotó: Action Images)
Gyurta Dániel országos csúccsal döntőbe jutott 100 méter mellen a Sanghajban zajló vizes világbajnokságon. Hozzá hasonlóan szintén a hetedik legjobb idővel került döntőbe Hosszú Katinka 200 méter vegyesen, a másik magyar induló ebben a számban, Verrasztó Evelyn viszont nem jutott tovább az elődöntőből.

A női 200 méteres vegyes úszás elődöntőjének első futamában Verrasztó Evelyn 2:12.51-gyel csak hatodikként ért célba, így már ekkor sejthető volt, hogy ő nem lesz ott a döntőben. Sajnos ez így is lett, sőt Hosszú Katinkáért is izgulnunk kellett. Szerencsére az ő 2:11.71-es ideje a hetediknek számított összetettben, így lesz kiért szurkolnunk a szám fináléjában.

A délutáni programban ezután már csak egy magyarnak volt jelenése. Gyurta Dániel a 100 méter mell előfutama után azt nyilatkozta, hogy az elődöntőben szeretné megdönteni az általa tartott országos rekordot, ez pedig sikerült neki. Egészen pontosan három századdal úszott gyorsabban a korábbi csúcsnál, ám így is épphogy befért a döntő mezőnyébe. Hosszú Katinkához hasonlóan ő is a hetedik idővel lépett tovább.

Az első úszódöntőben (a hosszútávúszást nem számítva), férfi 400 méter gyorson ázsiai versenyzők szerezték meg az első két helyet, de a kínai közönség bánatára Szun Jang csak a második lett, az arany a dél-koreai Pak Te Hvan nyakába került.

A női 400 méteres gyorsúszás fináléjában csak európaiak állhattak a dobogóra. Annak legmagasabb fokára az olasz Federica Pellegrini, aki nagy fölénnyel verte meg a brit Rebecca Adlingtont és a francia Camille Muffatot.

A 4x100 méteres gyorsváltók versenyét a hölgyeknél a hollandok nyerték meg, a férfiaknál pedig nagy csatában az ausztrálok. Az urak döntőjében a Michael Phelpsszel felálló amerikaiak a harmadik helyen értek célba.

GYURTA: JÓ ELŐJEL MINDEZ A KÉTSZÁZ MÉTER ELŐTT
Gyurta Dániel: – Láttam a szemem sarkából, hogy a többiek nagyon bekezdtek, de éreztem, hogy nem kell sietnem, a végét jól fogom bírni. Így is történt, az már csak hab a tortán, hogy magyar rekorddal lettem döntős, amire eddigi pályafutásom alatt csak egyszer, a tavalyi Eb-n volt példa száz mellen. Jó előjel mindez a kétszáz méter előtt.
Hosszú Katinka: – Úgy gondolom, 2:08 körüli idővel lehet holnap nyerni, de hogy én mennyire leszek képes, arról fogalmam sincs. Igyekezni fogok, bár nagyon sűrű a mezőny.

Verrasztó Evelyn: – Megvan az erőm, de nem tudom átvinni, a dinamizmus hiányzik a mozgásomból, hiába, egy hónap leállás nagyon nem tesz jót...