Nem kell sokat visszalapozni az ifjúsági Európa-bajnokságok históriájában, hogy két végletes szereplést találjunk a magyar válogatott neve mellett.
Imre Vilmos azt szeretné, ha csapata még az Eb utolsó napján is pályára lépne (Fotó: Árvai Károly)
Imre Vilmos azt szeretné, ha csapata még az Eb utolsó napján is pályára lépne (Fotó: Árvai Károly)
Két esztendeje Luxemburgban semmi sem sikerült a mieinknek, így a tizenkettes mezőnyben az utolsó előtti helyen végeztek. Sokkal szebb emlék az 1999-es portugáliai torna, ahol Magyarország Európa-bajnok lett. (Ez volt a többek között Nagy László és Buday Dániel nevével fémjelzett korosztály.) A szlovákiai ifjúsági Eb-re készülő keret a négy esztendővel ezelőtti eredményhez szeretne közelíteni, azaz a dobogó a cél. "Azért utazunk el, hogy az Európa-bajnokság utolsó napján is pályára kelljen lépnünk, ez ugyanis azt jelentené, hogy éremért játszunk – összegezte röviden a csapat elé kitűzött célt az edző, Imre Vilmos. – Jól sikerült a felkészülésünk, és a július végén Miskolcon megrendezett CEFTA-kupán már a játékkal és az eredményességgel sem volt gond. Lengyelországot, Csehországot és az Eb-házigazda Szlovákiát megelőzve végzett első helyen a csapat. Egyébként a keret nagy része három éve együtt dolgozik, folyamatosan érett öszsze a társaság. A közvetlen felkészülés során a technikai és taktikai elemeket igyekeztünk csiszolni, és erős ellenfelekkel játszottunk edzőmeccseket. Többek között megfordultunk Kassán is, és a kontinensbajnokságnak otthont adó csarnokban léptünk pályára a helyi felnőttgárda ellen.” Nagyon erős mezőny gyűlt össze a kontinensbajnokságon (az Európa-központú sportágakban ez a verseny sokszor "sűrűbb”, mint a világbajnokság), nagy lesz a tülekedés a csoportok első két helyéért. "Sok a jó csapat, hatalmas harc várható az érmekért – folytatta az edző. – Az esélyesek közé számít Franciaország, Szerbia-Montenegró, Svédország, Dánia, Oroszország és Magyarország is. Az utóbbi évek nemzetközi tornáin sok nagy meccset játszott ez a csapat, és általában győzött a legjobbak ellen is egy-két góllal. Ez az a különbség, amely bármikor megfordulhat, főként mert fiatalokról van szó, ám bízom benne, hogy a csapat fizikailag és fejben is végigbírja az Európa-bajnokságot. Talán a sorozatterhelésre a legnehezebb felkészülni, hiszen ez a játékritmus modellezhetetlen év közben, itt a heti egymérkőzéses ritmus helyett tíz nap alatt hétszer kell pályára lépni. Remélem, elkerülik a csapatot a sérülések, és teljesítjük célunkat, azaz ott leszünk az elődöntőben. Ha ez sikerülne, biztos, hogy nagyon sok magyar szurkoló jönne át Szlovákiába az utolsó két napra.” A magyar válogatott csütörtök délután vonattal utazott el Kassára, ahol már várta őket a csapatvezető Rév András, aki korábban útra kelt, és a helyszínen készítette elő a csapat szállását, étkezését, edzéslehetőségét.
A keret Kapusok: Kovács János (Fotex KCV), Mikler Roland (Dunaferr SE). Mezőnyjátékosok: Császár Gábor, Sándor Ákos, Grebenár Gábor, Zubai Szabolcs, Boda Péter, Rácz Róbert (Dunaferr SE), Kovács György, Gulyás Péter, Babicz Balázs (Fotex KCV), Péter Szabó Dávid, Csorba Gábor (Komlói BSK), Sutka Norbert (Tisza Volán), Haag Dávid (Tatabánya-Carbonex KC), Bakos György, Pál Gergely (Rév TSC)
A csoportok és a program A-csoport (Kassa): MAGYARORSZÁG, Szlovákia, Szlovénia, Izland, Németország, Oroszország. B-csoport (Presov): Portugália, Horvátország, Svédország, Franciaország, Szerbia-Montenegró, Dánia. Augusztus 8, péntek: MAGYARORSZÁG–Izland, 20.00. Augusztus 9., szombat: MAGYARORSZÁG–Németország, 20.00. Augusztus 11., hétfő: MAGYARORSZÁG– Oroszország, 15.30. Augusztus 12., kedd: MAGYARORSZÁG–Szlovénia, 15.30. Augusztus 14., csütörtök: Szlovákia–MAGYARORSZÁG, 20.00. Augusztus 16., szombat: helyosztók és elődöntők. Augusztus 17., vasárnap: a 3. helyért és döntő.