Minden csapatunk a főtáblán

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2004.07.17. 23:07
A nap mérkőzése magyar szempontból az ifjúsági fiúk csehek elleni csapatmeccse volt. Ha nyernek, csoportjukban másodikként végeznek, s már a nyolcaddöntőben tudhatják magukat.
Veretlenül menetel a Li Bin vezérelte magyar ifjúsági válogatott (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ha vesztenek, csoportharmadikként még van esély a folytatásra, de ahhoz további mérkőzéseket kell lejátszaniuk, s természetesen megnyerniük. Nos, Jakab János kezdett, s bár a nyitó szettet eladta, mégis győzött Ziga ellen. 1:0 a magyar csapatnak. Molnár Krisztián simán elbánt Kleprlikkel, így 2:0-s előnynél következett Szarka Levente, aki vesztett. 2:1. Újra Jakab volt a soros, Kleprlikkel meccselt, akit Molnár simán vert. Az első két szettben kikapott, majd a következő kettőt hozta. A döntő játszmában aztán óriási izgalmak közepette elvérzett. 2:2, egyenlítettek a csehek. Molnár és Ziga állt asztalhoz. Molnár az első szettben nyert, majd csak szaladt a cseh után…
Ugyancsak harmadik helyen végzett a csoportban a serdülő fiúk és lányok csapata is, a délelőtt folyamán a fiúk a szlovákokat verték 3:1-re, míg a lányok kiütéses vereséget szenvedtek a lengyelektől, így az említett három magyar gárdának este "túlóráznia" kellett a versenyben maradásért. Essék szó az eddig hibátlanul menetelő ifi lányokról is, akik szombaton úgy álltak asztalhoz az ukránok ellen, hogy bármi történjék is, már csoportelsőként bejutottak a legjobb tizenhat közé. Így aztán játéklehetőséget kapott Juhász Mariann, aki Li Bin két győzelme mellé tette a magáét, azaz a lányok veretlenül zárták a csoportküzdelmeket.
Az esti mérkőzését a serdülő fiúk csapata gyorsan letudta, miután 3:0-ra lemosta az ukrán együttest. Ennél jóval nehezebb dolguk volt a lányoknak, ám a sérülten is játszó Barassó Barbara segítségével ők is a főtáblán folytathatják, miután a francia csapatot győzték le 3:1 arányban. Végül a napközbeni hibájukat kijavították az ifi fiúk is, nagy küzdelemben 3:2-re felülmúlták a svédeket, s így örömmel jelentjük, minden csapatunk a legjobb 16 közé jutott. ---- 4 ---- C