Győzelem Jakab módra

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2004.07.24. 22:33
Ifjúsági fiúk egyéni negyeddöntője. Egyes asztalon Jakab János és az olasz Bobocica. A kettesen Molnár Krisztián a spanyol Durannal. Kezdés egy időben, ráadásul sikeresen, mindkét versenyzőnk hozza az első szettet.
Jakab gyorsan behúzza a másodikat is, s már a következőt játssza, amikor Krisztián is megszerzi második győzelmét. Jani gyors kezű asztaliteniszező, így hamar végez a soros szettel is, bár ezúttal az olasz viszi el a pálmát, így az állás 2:1. De nem megy odaát Krisztiánnak sem, 9:3 oda, majd 11:5, akárcsak az imént az egyes asztalon. Jakab a negyedik szett elején hátrányba kerül, ám igazi favorithoz méltón fordít, okos és dinamikus játékkal nyer 11:6-ra. Molnár is nagy csatát vív a spanyollal, általában vezet, de 9:7 után egyenlít Duran, majd két szerencsétlen mozdulat, és oda a pont… Jakab közben már az utolsó játszmában van, rendkívül magabiztosan nyer 11:5 arányban. Ô már a legjobb négy között van, aztán leül, és biztatja társát. 11:2 Molnárnak, ismét ő vezet. Azonban nem ügyetlen ez a spanyol, egyenlít, 3:3. A döntő szettben a magyar ott van ellenfele nyomában, ám 7:7 után már nem bírja idegekkel. Kár érte…
Párosaink közül szintén érmes helyen van a Jakab, Li Bin, a Pergel, Viski és a Li Bin, Necula – ez utóbbi magyar, román – kettős, miután fölényes győzelmekkel meneteltek a négy közé. A negyeddöntő során elvérzett a mindaddig remekül menetelő Barassó, Szvitacs és a Nagy, Barassó páros, valamint Sebestyén, oldalán a cseh Treglerrel. ---- E ---- &