Súlyemelés: egyszemélyes válogatott a junior-világbajnokságon

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2017.06.15. 16:08
Címkék
Pénteken kezdődik Tokióban a junior súlyemelő-világbajnokság. Az év korosztályos fő eseményén egyetlen magyar versenyző áll porondra: ő a plusz 90 kilósok mezőnyében induló Gyűrűs Barbara.

K. M. Az U20-as eseményen 50 ország 306 versenyzője méretteti meg magát 8-8 férfi, illetve női súlycsoportban. A magyar színeket – egyedüliként – a 18 esztendős Gyűrűs Barbara képviseli a vb-n. Értelemszerűen fölvetődik a kérdés: miért a Haladás VSE versenyzője az egyetlen magyar résztvevő?K. M. Az U20-as eseményen 50 ország 306 versenyzője méretteti meg magát 8-8 férfi, illetve női súlycsoportban. A magyar színeket – egyedüliként – a 18 esztendős Gyűrűs Barbara képviseli a vb-n. Értelemszerűen fölvetődik a kérdés: miért a Haladás VSE versenyzője az egyetlen magyar résztvevő?

Gyűrűs Barbara
Gyűrűs Barbara

Gyűrűs Barbara egyedül képviseli a magyar színeket Tokióban  •  Fotó: Unger Tamás/VAOL

Takács Mária, a Magyar Súlyemelő Szövetség igazgatója érdeklődésünkre elmondta: szakmai okok döntöttek a „mérsékelt” létszám mellett, a korosztály további élvonalbeli versenyzőitől elsősorban az ifjúsági Európa-bajnokságon várnak jó szereplést.

Gyűrűs korosztályának szinte egyeduralkodója a hazai porondon; az idén megnyerte a diákolimpiát, s korábban már részt vett utánpótlás-világbajnokságon is, így a Japánban tartandó viadal pályafutása második világeseménye lesz.

Barbara ez évi legjobb eredménye összetettben 187 kg. Edzője a 2000-ben olimpiai ezüstérmes Márkus Erzsébet állítása szerint tanítványa számára a reális cél a tizedik hely megszerzése lehet. Hozzátette, hogy a közeljövőben 83-84 kg körüli szakítást és 107 kg-ot megközelítő lökést szeretnének elérni, azzal a tinédzser lány nagyot léphetne előre a nemzetközi ranglétrán.

A versenyző és edzője hétfőn kel útra Tokióba, Gyűrűs kategóriáját a jövő pénteken rendezik.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Kecskemét–Újpest meccs az NB I-ben, BVSC–Vasas az NB II-ben

Minden más foci
6 órája

Iráni továbbjutó a sznúker-vb-n, Vafaei legyőzte Hawkinst

Egyéb egyéni
6 órája

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
7 órája

Meglepetés, a Saint-Étienne legyőzte a Lyont a Ligue 1-ben

Francia labdarúgás
7 órája

A Real Madrid a 93. percbeli Valverde-rakétával győzött az Athletic Bilbao ellen

Spanyol labdarúgás
8 órája

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?" – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
8 órája

Kikapott az Atalantától és távolodik a kupainduló helyektől a Milan

Olasz labdarúgás
8 órája

A Leverkusen botlásával a Bayern a következő fordulóban akár bajnok is lehet

Német labdarúgás
9 órája
Ezek is érdekelhetik