Vívás: tapolcai és békéscsabai siker a junior párbajtőr Magyar-kupában

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.01.19. 18:32
A fiúk között a Tapolca Vívóklub, a lányok mezőnyében pedig az Alföldi Vívó Akadémia Békéscsaba nyerte meg Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett junior párbajtőr Magyar–kupa-forduló csapatversenyét.

A Tapolca Vívóklub lett a harmadik junior párbajtőr Magyar-kupa-forduló csapatbajnoka Forrás: hunfencing.hu

A Tapolca Vívóklub lett a harmadik junior párbajtőr Magyar-kupa-forduló bajnoka • Forrás: hunfencing.hu

A Tapolca Vívóklub lett a harmadik junior párbajtőr Magyar-kupa-forduló bajnoka  •  Forrás: hunfencing.hu

A kadét és junior párbajtőrvívók egyéni erőpróbáját követően a juniorcsapatok versenyével várult vasárnap a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett Magyar–kupa-forduló. A fiúk mezőnyében 14, a lányok között nyolc együttes mérte össze a tudását egymással.

A Cséri Bence, Cséri Soma, Kauker Dominik és Kovács Dánielalkotta Tapolca Vívóklub a Kecskeméti RVSE fiataljai ellen kezdett, és győzött magabiztosan (45:16). A folytatásban a Budapesti Honvéd második számú csapata (45:40) és az Alföldi Vívó Akadémia (45:35) sem okozott különösebb gondot, így jutottak a döntőbe, amelyet a BVSC-Zuglóval szemben kellett megvívniuk. A fővárosiak nem tudtak kifogni riválisukon, a tapolcai klub 45:37-re nyert, és szerezte meg ezzel együtt az aranyérmet.

A lányok versenyében az Alföldi Vívó Akadémia Békéscsaba lett a győztes. Dékány Kinga, Kazár Dóra, Oláh Lili és Petri Renáta a Tapolca Vívóklubon (45:19), majd az MTK Budapesten túljutva került az aranycsatába, ahol 45:36-ra bizonyult jobbnak a BVSC-Zugló együttesénél.