Vívás: a junior és kadét kardozók, valamint tőrözők is válogatóztak

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2020.10.19. 13:07
Címkék
A kardvívók és a tőrözők egyaránt megmutathatták magukat a hét végén: junior és kadét válogatóversenyeket rendeztek a fővárosban, amelyeken több meglepetés is született.

Kollár Anna 13 évesen nyert a kadétok között Forrás: hunfencing.hu
Kollár Anna 13 évesen nyert a kadétok között Forrás: hunfencing.hu

Kollár Anna 13 évesen nyert a kadétok között • Forrás: hunfencing.hu

Kollár Anna 13 évesen nyert a kadétok között Forrás: hunfencing.hu
Kollár Anna 13 évesen nyert a kadétok között Forrás: hunfencing.hu

Kollár Anna 13 évesen nyert a kadétok között  •  Forrás: hunfencing.hu

A junior és kadét kardozóknak, valamint tőrvívóknak is lezajlott a második Magyar-kupa-fordulója a fővárosban. Meglepetésekből nem volt hiány, főleg a tőrözők mezőnyében: a kadét lányok versenyében például Kollár Anna 13 évesen utasította maga mögé a nála három évvel idősebbeket. Anna a döntőben Wolf Eszternél bizonyult jobbnak, aki másnap, az eggyel idősebbek között javított, és megnyerte a juniorok erőpróbáját.A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett válogatót a junior fiúk mezőnyében Tóth Gergelylett az aranyérmes, miután a döntőben 15:2-re legyőzte Bagdány Albertet. Érdekesség, hogy a későbbi bronzérmes Horváth Soma a nyolcaddöntőben nagyarányú sikert (15:3) ért el az idei kadét Európa-bajnok Szemes Gergővel szemben.

A kardozó Nagy Kristóf hazai páston, az UTE csarnokában küzdött, a fináléig vezető úton még az ifjúsági olimpiai bajnok Rabb Krisztiánt (15:12) is maga mögé utasította. A döntőben aztán klubtársával, Kaiser Balázzsal csatázott nagyot, végül 15:14-es sikert ért el. A kadétvilágbajnok Szűcs Luca a felnőttválogatott Battai Sugárral nézett farkasszemet a juniorok elődöntőjében, végül előbbi jutott tovább (15:12), aki aztán az aranyérmet is megszerezte. A kadétok között Hanzély Zsombor és Spiesz Anna állhatott a dobogó legfelső fokára.

JUNIOR ÉS KADÉT KARD MAGYAR-KUPA-FORDULÓ, BUDAPEST
Fiúk
Junior:1. Nagy Kristóf (UTE), 2. Kaiser Balázs (UTE), 3. Ondrik Konrád (BVSC) és Baaken Mátyás (KVSE)
Kadét:1. Hanzély Zsombor (TFSE), 2. Vigh Benedek (Vasas), 3. Dallos Benedek (Vasas) és Tóth Bertalan (TFSE)
Leányok
Junior:1. Szűcs Luca (BVSC), 2. Báthory Kata (Vasas), 3. Battai Sugár (Interfencing) és Kovács Zsanett (Törökbálint)
Kadét:1. Spiesz Anna (Vasas), 2. Pápai Zoé (UTE), 3. Kovács Zsanett (Törökbálint) és Domonkos Emese (Vasas)
JUNIOR ÉS KADÉT TŐR MAGYAR-KUPA-FORDULÓ, BUDAPEST
Fiúk
Junior: 1. Tóth Gergely (Törekvés), 2. Bagdány Albert (Szigetszentmiklós), 3. Kovács Gergely (Törekvés) és Horváth Soma (FTC)
Kadét:1. Bagdány Albert (Szigetszentmiklós), 2. Takács Kornél (Honvéd), 3. Horváth Keán (FTC) és Tabajdi Zsombor (Honvéd)
Leányok
Junior: 1. Wolf Eszter (Csomorkány), 2. Zászkaliczky Piroska (Gödöllő), 3. Nekifor Erika (Törekvés) és Zsoldosi Karolina (FTC)
Kadét:1. Kollár Anna (Törekvés), 2. Wolf Eszter (Csomorkány), 3. Kovács Réka (Törekvés) és Török Boglárka (Honvéd)

További korosztályos hírekVÍVÁSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Szabalenka és Zverev is győzelemmel kezdett Madridban

Tenisz
11 perce

Balogh Botondéktól érkező kapussal helyettesítené Onanát az MU

Angol labdarúgás
12 perce

Kompany csípős választ adott a bajnoki címét elfelejtő újságírónak

Német labdarúgás
50 perce

Özbas Szofi bejutott az Európa-bajnokság döntőjébe

Egyéb egyéni
1 órája

Nyáron távozik a német válogatott másodedzője

Német labdarúgás
1 órája

Molnár Martin a hétvégén megkezdi bajnoki hadjáratát a brit F4-ben

Egyéb autó-motor
1 órája

Gyász: edzésbalesetben elhunyt a 18 éves síelő

Téli sportok
1 órája

„Remélem, hogy meghalsz” – durva fenyegetéseket is kapott a nádszegi teniszező, Gombos Norbert

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik