Röplabda: aranyérmes a Pénzügyőr és a Szent Benedek az U17-esek között

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.06.05. 13:02
Címkék
Az U17-es röplabdázók országos bajnokságának döntőjében a fiúk között a Pénzügyőr SE, míg a lányoknál a Szent Benedek RA szerzett aranyérmet.

Június első hétvégéjén rendezték meg az U17-es röplabdázók országos bajnokságának döntőjét: a fiúk Esztergomban, a lányok Békéscsabán találkoztak.

Az MRSZ beszámolója szerint a fiútorna fináléjában három játszmában nyert a Pénzügyőr, amely végig egységet és koncentrációt mutatott a pályán. A Szolnokból sokat kivett a szombaton lejátszott 10 szett, és csak időszakokra tudta megnehezíteni a fővárosiak dolgát, ennek ellenére az éremátadáshoz ők is boldogan álltak oda. A PSE rendkívül eredményes utánpótlásszezont zárt, hiszen mind a négy korosztályban döntőt játszhatott, és ebből hármat meg is nyert – a mostani mellett a gyermek (U15) és a mini (U13) korosztályban sem talált legyőzőre, míg az U20-ban csak a KESI előzte meg őket.

A fiúbajnokság helyosztói:
Az 5. helyért: Dág KSE – KESI ‘A’ 3:0 (20, 16, 23)
A 3. helyért: Fino Kaposvár ‘A – ÉDRA-MÁV Előre Akadémia 3:1 (–23, 22, 20, 21)
Döntő: Szolnoki SPC – Pénzügyőr SE Zöld 0:3 (–21, –21, –18)

Jó hangulatú és iramú döntőt játszott egymással a Szent Benedek és a Vasas, előbbi hatékonyabb támadójátékának köszönhetően megnyerte az első szettet. A fővárosiakon érezni lehetett, hogy bennük volt a szombaton lejátszott 10 játszma, ennek ellenére a végjátékban visszakapaszkodtak, de a fürediek így is behúzták a második felvonást is. Szebbnél szebb megoldásokkal – főleg centertámadásokkal – kápráztatta el a közönséget a Balaton-parti csapat, 8–1-gyel kezdte a harmadik szettet, azonban több ki nem kényszerített hiba után kettőre visszazárkózott a Vasas (17–19). A fürediek azonban koncentráltabban játszottak és megnyerték a találkozót, így az aranyérmet idén az ő nyakukba akasztották ebben a korosztályban.

A leánybajnokság helyosztói:
Az 5. helyért:
 UTE U17 Lila – MTK Budapest kék 3:2 (–20, –23, 21, 16, 9)
A 3. helyért: BRSE-Fehér – Nyíregyháza 3:0 (16, 26, 11)
Döntő: Szent Benedek RA Piros – Vasas SC U17A 3:0 (21, 23, 18)

(Kiemelt képünkön: ünnepelnek a Pénzügyőr játékosai Forrás: MRSZ) 

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Kecskemét–Újpest meccs az NB I-ben, BVSC–Vasas az NB II-ben

Minden más foci
2 órája

Iráni továbbjutó a sznúker-vb-n, Vafaei legyőzte Hawkinst

Egyéb egyéni
3 órája

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
3 órája

Meglepetés, a Saint-Étienne legyőzte a Lyont a Ligue 1-ben

Francia labdarúgás
3 órája

A Real Madrid a 93. percbeli Valverde-rakétával győzött az Athletic Bilbao ellen

Spanyol labdarúgás
4 órája

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?" – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
4 órája

Kikapott az Atalantától és távolodik a kupainduló helyektől a Milan

Olasz labdarúgás
4 órája

A Leverkusen botlásával a Bayern a következő fordulóban akár bajnok is lehet

Német labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik