Birkózás: Sillei, Zsitovoz és Ritter is döntős a kaposvári U15-ös Eb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2023.07.06. 18:48
A lányok versenyével indult a kaposvári U15-ös birkózó Európa-bajnokság programja, és a mieink közül Sillei Janka, Zsitovoz Mária és Ritter Sophie is bejutott a döntőbe súlycsoportjában.

Sillei Janka (39 kg), Zsitovoz Mária (46 kg) és a nemrég U17-es Eb-t nyert Ritter Sophie (58 kg) révén három magyar versenyző is bejutott a kaposvári U15-ös Európa-bajnokság pénteki döntőjébe – számolt be a hazai szövetség (MBSZ).Sillei Janka (39 kg), Zsitovoz Mária (46 kg) és a nemrég U17-es Eb-t nyert Ritter Sophie (58 kg) révén három magyar versenyző is bejutott a kaposvári U15-ös Európa-bajnokság pénteki döntőjébe – számolt be a hazai szövetség (MBSZ).

A fináléban érdekelt magyarokon kívül négyen, Banai Zoé (36 kg), Pusztai Kata (42 kg), Németh Szonja (46 kg) és Bereczki Réka (62 kg) is bronzéremért birkózhat majd a Kaposvár Arénában, míg Szentpál Vivien (33 kg) körmérkőzések után ezüstérmes lett.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.

Péntek délelőtt a szabadfogásúak is megkezdik szereplésüket, 13 magyar fiatallal a mezőnyben.

(Kiemelt képet készítette: Róth Tamás/MBSZ)