Úszás: három magyar arany a belgrádi ifi Eb zárásaként

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2023.07.09. 20:32
A belgrádi ifjúsági úszó Európa-bajnokság zárónapján Komoróczy Lora, Magda Boldizsár és Pádár Nikolett is aranyérmet nyert.

Három aranyérmet szereztek a magyarok a belgrádi ifjúsági úszó Európa-bajnokság zárónapján.

Komoróczy Lora 100 m háton mutatott kimagasló formát, és 1:01.10 perces időeredménnyel az első helyen csapott célba. Komoróczy korábban 50 m háton is győzött.

Ezután 100 m gyorson Magda Boldizsár 49.52 másodperccel ért be elsőként, ezzel nemcsak az egyetlen egyéni magyar érmet szerezte meg a fiúk között, hanem mindjárt aranyat érdemelt ki.

Pádár Nikolett pedig ezúttal 400 m gyorson remekelt, és 4:08.06-tal lett Európa-bajnok. Pádár ezen az Eb-n 200 m gyorson, a 4x200 leány gyorsváltóval és a 4x100-as vegyes gyorsváltóval is nyert.

A három aranyon kívül Ábrahám Lilla Minna lett ötödik 200 vegyesen, a fiúk 4x100-as vegyesváltójának pedig néhány tized másodperc hiányzott a dobogóhoz, végül negyedikként zárt.