Kajak-kenu: az elmúlt hónapokban sem pihent a hazai utánpótlás

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2024.04.03. 20:48
null
Hamarosan megkezdődik a kajak-kenu utánpótlás versenyeinek sora; a fiatalokra a világversenyek mellett – jó esetben – olimpia is vár.

Nem győztük számolni a magyar utánpótláskorú kajakosok és kenusok 2023-ban szerzett világversenyérmeit, ráadásul a fiatalok nem csak a korosztályos viadalokon, hanem a felnőttek között is bizonyították, a legjobbak közé tartoznak.

Az elmúlt hónapok a versenyzőknek az alapozásról és a felkészülésről szóltak, utóbbi pedig egyre inkább élesedik, május elején ugyanis az egész esztendőt meghatározó válogató következik.

„Idén annyiban változott a Los Angeles-keret felkészülése, hogy míg tavaly sítáborral kezdtünk, amit dél-afrikai edzőtábor követett, idén viszont ehelyett kétszer három hét sevillai edzőtábort terveztünk be az edzőkkel egyeztetve. A második felvonásnak néhány napja lett vége – mondja a kajakos utánpótlás szövetségi kapitánya, Makrai Csaba. – A keret fiú- és lánytagjai is számos közös tréningen vettek részt a télen; az alapozás és a melegvízi edzőtáborok is jól sikerültek. Idén – az olimpia miatt – a szokásosnál korábban rendezik meg a válogatót, május elején emiatt már csúcsformába kellene lendülni a versenyzőknek.

Ami biztos, hogy a nőknél párosban még két kvóta hiányzik, ez nagy lehetőség a fiatalok előtt is, hogy odaérjenek. A férfiak között is megvan még a lehetőség a kvalifikációra, remélhetőleg fel tudják majd venni a versenyt a tapasztaltabbakat is.”

Foltán László (balra) és Makrai Csaba Forrás: MKKSZ 

A felnőttek mellett tehát az U23-as kajakosok is válogatóznak május első napjaiban Szolnokon, csakúgy, mint a kenus társaik, akikkel kapcsolatban Foltán László utánpótlás szövetségi kapitányt kérdeztük.

„Az U23-asok Törökországban és Dél-Afrikában jártak, ők gőzerővel készülnek a május eleji válogatóra, míg az ifjúságiaknak akkor még csak tájékoztató megméretésük lesz, ők egy hónappal később válogatóznak; velük jelenleg a Maty-éren készülünk – mondja Foltán. – A megszokott, stabil nevek után ismét cserélődtek a korosztályok, számos új sportolóval dolgozom, ennek megfelelően a hajók összeállításai is kérdőjelesek még. Szerencsére

Az U23-asok remek felkészülést zártak, az egységeink tovább fejlődtek, többen is odaérhetnek a válogatón az olimpiát érő helyekre – ez igaz a fiúkra és a lányokra is. Az idősebb, tapasztaltabb kenusaink az esélyesebbek, de az utánpótlás megnehezítheti a dolgukat. Az, hogy a korosztályos vb-n, Eb-n sikerül-e az előző évek magasságait megközelíteni, esetleg túlszárnyalni, jó kérdés; az éremtermés hullámzó, egyszer majd jönnie kell egy visszafogottabb eseménynek is, ám ez természetes, semmi rosszat nem jelent.

(Kiemelt képünkön: a tavalyi U23-as és ifjúsági vb-n résztvevő magyar csapat Forrás: MKKSZ)

Legfrissebb hírek

Úszás: Kovács-Seres Hunor nyolcadik lett KO-ban

Utánpótlássport
1 órája

Vívás: ötödik a férfi párbajtőrcsapat az U23-es Eb-n

Utánpótlássport
2 órája

Kézilabda: Karnyújtásnyira a női NB I-be jutástól a NEKA

Utánpótlássport
8 órája

Vívás: Gachályi Gréta és Tóth Gergely is bronzérmes az U23-as Eb-n

Utánpótlássport
23 órája

Kuttor Csaba: Fegyelem, humor, empátia

Utánpótlássport
Tegnap, 17:23

Szombaton Kaposváron rendezik a kajak-kenu maratonisták válogatóversenyét az augusztusi Világjátékokra

Kajak-kenu
Tegnap, 12:52

Torna: Ludányi Levente nem maradt adós az érmekkel a Gymnasiadén

Utánpótlássport
Tegnap, 9:07

Jégkorong: nem sikerült a bravúr a dánok ellen a fehérvári U18-as vb-n

Utánpótlássport
2025.04.24. 21:44
Ezek is érdekelhetik