Kosár: győzelemmel kezdett az U18-as fiúválogatott a B-divíziós Eb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.07.26. 23:23
Kétpontos győzelmet aratott a lengyelek ellen az U18-as fiú kosárlabda-válogatott a szkopjei B-divíziós Európa-bajnokság nyitó játéknapján.

A Pethő Ákos vezette magyar csapat péntek este a lengyelek kezdte meg szereplését a szkopjei B-divíziós U18-as fiú kosárlabda Európa-bajnokságon.

A papíron esélyesebb, a feljutásra pályázó ellenfél nyitotta jobban a meccset, és az első negyedben már tíz pont is volt a lengyelek előnye (4–14). Majd a mieink fokozatosan ledolgozták hátrányukat, és a második felvonás elején átvették a vezetést (21–20), sőt a nagyszünetre már hét ponttal álltak jobban a magyar fiúk (32–25). A harmadik tíz percet a lengyelek nyerték meg három ponttal, így a végjáték 44–40-ről vette kezdetét. A záró szakasz első felében a magyar együttes ismét ellépett (54–44), viszont a folytatásban a mieink már csak három pontot szereztek, emiatt az utolsó percekben nem volt hiány az izgalmakból sem, de végül a győzelem ezzel együtt is meglett. A magyar válogatott 57–55-re nyert a nyitó meccsen.