Vízilabda: a görögök legyőzésével Eb-döntős az U19-es leányválogatott

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.08.30. 22:16
Az U19-es leány vízilabda-válogatott legyőzte a görögöket a zágrábi Európa-bajnokság elődöntőjében.

Péntek este a görögökkel játszott elődöntőt az U19-es leány vízilabda-válogatott a korosztály zágrábi Európa-bajnokságán.

A két együttes a csoportküzdelmek során már találkozott Horvátországban, akkor Benczur Márton csapata 10–7-es sikert aratott.

Az összecsapást a görögök kezdték jobban, és nemcsak az első gólt szerezték meg, hanem kicsit váratlanul ráijesztve a magyar lányokra, négy és fél perc elteltével 3–0-ra vezettek. A válogatottunk azonban nem illetődött meg a hátrányban, és Kardos Dominika, valamint Varró Eszter még az első negyed vége előtt egyre csökkentette a különbséget.

A görögök jól kezdtek, de fordítottak a magyar lányok az Eb-elődöntőben Forrás: European Aquatics

A második negyedben aztán Hajdú Katáék akarata érvényesült, a védekezés összeállt, elöl pedig érkeztek a gólok, így

félidőben már 6–3 volt ide.

A hellének igyekeztek visszajönni, de a magyarok jól tartottak az előnyüket, sőt még növelték is azt eggyel a harmadik nyolc percben (9–5).

Hajdú Kata 3 gólt lőtt az elődöntőben Forrás: European Aquatics

A záró felvonás elején öt is volt a két gárda között, és bár a görögök ugyanúgy zsinórban három gólt lőve fejezték be a meccset, ahogyan elkezdték,

a magyar válogatott döntőbe jutása nem forgott veszélyben.

A 10–8-as győzelem azt jelenti, hogy szombat este a magyar csapat Európa-bajnoki döntőt játszik a spanyolokkal.