Sebestyén bemutatkozott, javítottak a kanadai hokisok - napi összefoglaló

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
Vágólapra másolva!
2010.02.24. 08:56
null
Sebestyén Júlia a 13. helyről várhatja a folytatást (Fotó: Reuters)
Címkék
Sebestyén Júlia a 13. a női műkorcsolyázók rövid programját követően a vancouveri téli olimpián, melynek keddi napján Bene Márton a 71. helyen végzett óriás-műlesiklásban. Gyorskorcsolyában kizárták az első helyen célba érő holland versenyzőt, jégkorongban pedig kialakult a negyeddöntő párosítása. Olvassák el a napi összefoglalót. 

A negyedik olimpiáján szereplő Sebestyén szépen futott, egy hibát vétett, s 57.46 ponttal zárt. A 2004-es Európa-bajnokság győztese az egyetlen rontását a tripla flip ugrásnál követte el, melyből két lábra érkezett a jégre. Az élen a dél-koreai világbajnok Kim Ju Na áll.

„Csupán egyetlen ponttal maradtam el a szezonbeli legjobb eredményemtől, ami kimondottan biztató, elégedett lehetek. Rontottam egyet a flipnél, két lábra érkeztem, ám a többi elemmel nem volt gond, a tripla Lutz kombináció és a dupla Axel is jól sikerült. A kanadai lány (a hazaiak műkorcsolyázója, Joannie Rochette édesanyja a napokban tragikus hirtelenséggel elhunyt – a szerk.) után következtem, ami nem volt könnyű, de ezt már megszoktam: Naganóban Michelle Kwan, Salt Lake Cityben Sarah Hughes lépett jégre előttem. Nehéz volt koncentrálni, erős a mezőny és nüanszok döntenek. Nagyon készülök a kűrre, amely a helyezésekről dönt majd, ám nekem nem az a legfontosabb, hogy hol végzek, hanem hogy elégedett legyek a teljesítményemmel. Nagyon köszönöm a magyar szurkolók biztatását, érzem a szeretetüket. Külön szeretnék köszönetet mondani a tiszaújvárosi rajongóknak" – mondta Sebestyén Júlia a Nemzeti Sportnak. 

Férfi óriás-műlesiklásban az olimpiai újonc Bene mindkét futamban célba ért, s végül a győztes svájci Carlo Janka összidejétől közel 30 mp-cel elmaradva lett a 71.

Janka sikere nem nevezhető meglepetésnek, hiszen a fiatal svájci síző a tavalyi vb-n is megnyerte ezt a számot. Mögötte két norvég, Kjetil Jansrud és a harmadik vancouveri érmét begyűjtő Aksel Lund Svindal végzett.

A nap során további négy számban osztottak érmeket. A női sílövők váltóversenyét a címvédő oroszok nyerték magabiztosan Franciaország, illetve Németország stafétája előtt. Az északi összetett csapatviadalon is a négy évvel ezelőtti győztes, azaz az osztrák négyes diadalmaskodott, míg mögötte az amerikaiak és a németek értek célba.

A síakrobaták női krossz számában hazai győzelem született a vb-első Ashleigh McIvor révén. A kanadai versenyző a döntőben a norvég Hedda Berntsent és a francia Marion Josserand-t utasította maga mögé.

A legnagyobb visszhangot a férfi gyorskorcsolyázók 10 000 méteres versenye váltotta ki, miután a legjobb időt futó, 5000 méteren korábban már győztes holland Sven Kramer egy pályaváltásnál rossz sávba sorolt be, amiért utólag kizárták. Az aranyérmet ezek után a dél-koreai Li Szeung Hun nyakába akasztották, az ezüst az orosz Ivan Szkobrevhez, a bronz pedig a címvédő holland Bob de Jonghoz került.

Férfi jégkorongban kialakult a negyeddöntő párosítása, a kanadaiak sikerrel vették a "pótvizsgát" a németek ellen, és az oroszokkal találkoznak majd. A csehek csak a hosszabbításban tudták megverni Lettországot, és a finnekkel meccselnek legközelebb. A szlovákok 4–3-re legyőzték Norvégiát, és Svédországgal csapnak össze, míg a Fehéroroszországot szétlövésben felülmúló Svájcra az Egyesült Államok vár.

FEBRUÁR 23.
ARANY EZÜST BRONZ
Alpesi sí, férfi óriás-műlesiklás Janka (svájci) Jansrud (norvég) Svindal (norvég)
Északi összetett, csapat Ausztria Egyesült Államok Németország
Gyorskorcsolya, férfi 10 000 m Li Szeung Hun (dél-koreai) Szkobrev (orosz) De Jong (holland)
Síakrobatika, női krossz McIvor (kanadai) Berntsen (norvég) Josserand (francia)
Sílövészet, 4x6 km-es női váltó Oroszország Franciaország Németország
ÉREMTÁBLÁZAT
ORSZÁG ARANY EZÜST BRONZ
Egyesült Államok 7 9 10
Németország 7 9 7
Norvégia 6 5 6
Kanada 6 4 1
Svájc 6 2
Dél-Korea 5 4 1
Ausztria 4 3 3
Oroszország 3 4 6
Svédország 3 2 2
Hollandia 3 1 2
Kína 3 1 1
Franciaország 2 3 5
Szlovákia 1 1 1
Ausztrália 1 1
Csehország 1 2
Nagy-Britannia 1
Lengyelország 3 1
Lettország 2
Olaszország 1 3
Japán 1 2
Fehéroroszország 1 1
Horvátország 1 1
Szlovénia 1 1
Észtország 1
Finnország 1
Kazahsztán 1

 

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik