Deco döntött: nem lesz többször válogatott

Vágólapra másolva!
2010.06.30. 13:26
null
Deco magas labdát adott a szövetségi kapitány nyilvános kritizálásával (Fotó: Action Images)
Nem szerepel többé a dél-afrikai világbajnokság nyolcaddöntőjében kieső portugál labdarúgó-válogatottban Deco, a csapat középpályása.

A 32 éves, brazil származású futballista a tornán egyetlen csoportmérkőzésen, az Elefántcsontpart elleni 0–0 alkalmával kapott 62 percnyi lehetőséget Carlos Queiroz szövetségi kapitánytól, aki a kedden a spanyoloktól elszenvedett, 1–0-s vereséggel végződő összecsapáson sem számított rá. Deco az afrikaiak elleni találkozót követően nyilvánosan kritizálta a szakembert, bár hivatalosan sérülés miatt hiányzott a következő csoportmeccsekről. Spanyolország ellen újra játékra jelentkezett, de hiába, nem kapott lehetőséget.

„Személyes okból sajnos nem fogok többé pályára lépni a nemzeti csapatban – jelentette be döntését szerdán Deco. – Ennek ellenére Portugáliának mindig külön helye lesz a szívemben.”

A középpályást 2003 márciusában honosították, s ez széleskörű beszédtémát jelentett Portugáliában, a 2004-es hazai rendezésű Európa-bajnokságon való bevetése pedig nagy vihart kavart. Akkor többek között az azóta már visszavonult Luís Figo is ellenezte Deco szerepeltetését, mondván, inkább annak az országnak a válogatottjában kellene futballoznia, ahol született. Figo ehhez hozzátette, hogy szerinte a honosított játékosok aláássák a csapatszellemet.

A 2008 óta az angol Chelsea-ben légióskodó irányító – a kritikák ellenére – az elmúlt hét évben 75-ször húzhatta magára a portugál címeres mezt, s öt gólt szerzett.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: négy gólt szereztek a fiatalok NB I 28. fordulójában

Utánpótlássport
17 órája

Labdarúgás: eredményes fiatalok a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

Utánpótlássport
2025.04.17. 18:18

A Corinthian FC, avagy Viktória királynő amatőr futballművészei

Népsport
2025.04.16. 09:16

Labdarúgás: „Kemény munka, együttműködés…”

Utánpótlássport
2025.04.16. 09:03

Labdarúgás: egy híján 1200 fiatalperc az NB I 27. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.15. 09:00

A dél-amerikai szövetség hivatalosan is javasolta: legyen 64 csapat a 2030-as labdarúgó-vb-n!

Foci vb 2026
2025.04.11. 10:16

Hétvégén lesz a döntő – elfogadták a Magyar Kupa versenykiírásának változásait

Labdarúgó NB I
2025.04.08. 10:31

Labdarúgás: csaknem 1400 fiatalperc az NB I 26. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.08. 09:00
Ezek is érdekelhetik