A negyeddöntőre az eddig rejtőzködő szurkolók is feltűntek az OCBC Vizesközpont lelátóján, a szombat délutáni program első mérkőzésén például jó néhány görög és ausztrál zászlót is kiszúrtunk a lelátón. A nagy tét miatt mindkét csapat idegesen kezdett, támadásban sok volt a pontatlanság – ha az érem másik oldalát nézzük, a védekezést itt is, ott is dicsérhettük.
A speciális görög zóna kimondottan hatékonynak bizonyult, egymást érték a blokkok, és bár a torna egyik legjobbja, Abby Andrews meg-megvillant, az átütőerő hiányzott az ausztrálok játékából. Ellenben a túloldalon az FTC klasszisa, Eleftheria Plevritu mesteri ejtéssel jelentkezett, a nagyszünetben két góllal vezettek a mieink csoportjából másodikként továbbjutó görögök.
Aztán alaposan megnehezítették a saját dolgukat azzal, hogy a bejátszásokat erőltették, holott a fizikailag erős ausztrál bekkek teljesen kivették a játékból a centereiket. Gabriella Palm ziccereket védett, a záró negyed felénél már egálra álltak a felek, sőt az utolsó perc is döntetlenről kezdődött. A görögök „természetesen” a centert keresték, az ausztrálok nyilván labdát szereztek, csakhogy kontrát ítéltek ellenük, Maria Miriokefalitaki pedig megúszott, és két másodperccel a vége előtt megnyerte a mérkőzést csapatának.
A görög válogatott 8–7-es győzelmével bejutott a négy közé, az elődöntőben az amerikaiakkal találkozik, miután a címvédő tengerentúliak a papírformának megfelelően nagyon megverték Japánt a négy közé jutásért vívott szombati meccsen.
A másik ágon Magyarország–Spanyolország elődöntőt játszanak; a mieink szombaton három góllal verték az olaszokat, az utolsó párharcban pedig a spanyolok ötméteresekkel a hollandokat.
A párizsi olimpia arany- és bronzérmesének ütközetét jobban kezdte a spanyol csapat, amely az első negyed 3–1-es megnyerése után a másodikban növelte a különbséget és 7–3-as előnnyel fordulhatott.
A harmadik negyedben azonban jelentősen megváltozott a játék képe, a holland csapat gyorsan ledolgozott két gólt hátrányából, de ebben a felvonásban nem tudott ennél közelebb kerülni. Nem úgy a negyedik negyedben, amikor egy gólra, 10–9-re kapaszkodtak fel a németalföldiek.
A spanyolok a hollandok zárkózása ellenére úgy tűnt, hogy egy gólt megőriznek előnyükből, de az utolsó percekben a hollandok mégis egyenlíteni tudtak és kiharcolták az ötméterespárbajt. A szétlövésben elsőként – a második sorozatban – a hollandok hibáztak, ami végül sorsdöntőnek bizonyult, ugyanis a spanyolok nem rontottak, ráadásul az újabb holland hiba végképp végzetesnek bizonyult, Spanyolország a szétlövést 4–2-re nyerve jutott elődöntőbe, s magyar idő szerint július 21-én, hétfőn, 15.35-től csap össze a magyar válogatottal a fináléba jutásért.
VIZES VB
NŐI VÍZILABDA
Negyeddöntő
Görögország–Ausztrália 8–7 (1–1, 4–2, 1–2, 2–2)
Egyesült Államok–Japán 26–8 (10–2, 6–1, 5–2, 5–3)
MAGYARORSZÁG–Olaszország 12–9 (3–3, 3–2, 4–2, 2–2)
Spanyolország–Hollandia 11–11 (3–1, 4–2, 3–5, 1–3) – ötméteresekkel 4–2
A 9-12. helyért
Kína–Franciaország 18–6 (2–2, 4–0, 7–2, 5–2)
Új-Zéland–Nagy-Britannia 20–12 (5–3, 7–3, 5–1, 3–5)
A 13. helyért
Horvátország–Argentína 16–14 (3–2, 2–2, 5–4, 2–4) – ötméteresekkel
A 15. helyért
Dél-Afrika–Szingapúr 8–4 (3–0, 2–3, 2–1, 1–0)