Csak válogatottunk veretlen

2002.07.18. 23:03
Az automatikus résztvevőnek számító, házigazda görög együttes mellett csak a magyar válogatott helye biztos a Világliga négyes döntőjében. Az A-csoportban például mind nagyobb a hirig a spanyolok és az olaszok között. A két gárda második, szicíliai vecsernyéje drámai csatát hozott. Félidőben még a hazaiak látszottak biztos befutónak (5–2), a meccs végén viszont Rathnak tizenöt másodperccel a befejezés előtt kellett "meglőnie” a döntetlent s ezáltal a büntetőpárbaj lehetőségét. A hangulat már ekkor elég feszült volt, minthogy a meccs során szövegért végleg, cserével kiállították a hispánok óriás centerét, Ivan Pérezt, és a másodedző is piros lapot kapott. Az ötméteresek során aztán Tempesti egyszer védett, így Bencivenga 4–4-nél a győzelemért "szervált”, ekkor azonban Rollán brillírozott. A hatodik sorozatban ismét a két hálóőr parádézott, mígnem a hetedikben kis híján elszabadult a pokol: Marcos gólját azon az alapon érvénytelenítette a bíró, hogy a rutinos hátvéd túl sokat várt a lövéssel. Ez döntött, minthogy Felugo nem kegyelmezett, így a hazaiak megfosztották a világbajnokot veretlenségétől, egyszersmind életben tartották saját reményeiket. Ebben a négyesben amúgy a görögöknek lassan el kell gondolkozniuk, hogyan semlegesítik az öreg klasszisok palotaforradalmának negatív hatásait, az Afrudakiszék helyett felvonultatott sihedergyülekezet ugyanis megint szenvedett egy kiadósat az amúgy gyengécske brazilok ellenében.A mi csoportunkban némi meglepetésre egyértelmű sikert arattak az amerikaiak Rijekában: a keddi partit büntetőkkel elbukó jenkik ezúttal a második negyedben, 4–2-es hazai vezetést követően zsinórban négy gólt lőve a maguk javára fordították a találkozót.