Parádézott a Domino-BHSE

2002.10.05. 22:34
UTE-Taxi 2000–ZF Hungária Egri VK 9–5 (1–1, 3–2, 3–1, 2–1)Hajós Alfréd uszoda, 300 néző. V: Császár, MóniUTE: ÁTS – DÁVID 3, KOVÁCS 1, Supi 2, KÉRI, Létay 1, Ferkó 1. Cs: Benczúr, Fáy, Varga, Zentai 1, Süveges, Ferenczi. Edző: Csapó GáborEGER: JÁSZBERÉNYI – GOTT 2, PETIK 3, Ágner, Bíró, Kiss Sz. Cs: Bial, Hegedűs, Tóth, Veréb, Kiss L., Bálint, Szabolcsi. Edző: Vidumanszky LászlóGól – emberelőnyből: 11/3, ill. 4/1Négyméteresből: –, ill. 3/3Kipontozódott: –A mérkőzés jászberényi parádéjával indult, a vendégek kapusa gyors egymásutánban három ziccert is hárított. Az első két negyedben idegesen, pontatlanul játszottak a lilák. A harmadik játékrészt viszont 3–1-re nyerték a hazaiak, amivel megalapozták végső sikerüket. A végére elfáradt az Eger, így fölényessé tehette diadalát az Újpest.MestermérlegCsapó Gábor: – Az elején nagyon jól játszott az Eger, a végén a jobb úszótudásunkkal nyertünk. Vidumanszky László: – Akár meglepetést is okozhattunk volna, ám a kulcspillanatokban jobb volt az Újpest.OSC-British Knights–BVSC-Brendon8–15(0–3, 2–3, 3–6, 3–3)Hajós Alfréd uszoda, 200 néző. V: Székely, SchlosserOSC: Tory – Ofler 2, MÁNYAI 3, Békési, BEREZVAI 3, Tiba, Keszthelyi. Cs: Hábetler, Lutter, Ürögi, Ludányi, Szollár, Alibán. Edző: Keszthelyi Tibor, Ürögi ZsoltBVSC: SZÉCSI – VARJAS 2, VINCZE 1, Németh, Gór-Nagy 2, Nitsovits 1. Cs: Decker 2, PÉTER 2, Dabrowski 2, Gulyás 1, Zoufal 1, Ibolya 1, Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás GyörgyGól – emberelőnyből: 9/1, ill. 8/6Kipontozódott: Békési (21. p.), Gór-Nagy (26. p.)Rögtön az elején magához ragadta a kezdeményezést a Vasút, és egy 3–0-ás rohammal indított. A második negyedben képes volt tartani a lépést az OSC, de Szécsinek köszönhetően a BVSC magabiztos előnnyel fordulhatott félidőben. A harmadik felvonásban ismét felpörgött a BVSC-henger – ekkor már Gerendás György is megnyugodott –, így a negyedik negyed teljesen békésen csordogált le. Összességében könnyedén és teljesen megérdemelten nyert a vendégegyüttes. MestermérlegKeszthelyi Tibor: – A BVSC egyszerűen jobb csapat nálunk.Gerendás György: – Örülök a látványos és eredményes játékunknak. Domino-BHSE–Kontavill Szentesi VK19–6(4–2, 4–2, 5–1, 6–1)Kőér u., 200 néző. V: Juhász, FeketeBHSE: KOVÁCS Z. – Kovács O. 1, BERECZKI 3, Sugár 2, KISS G. 3, Bárány 1, FODOR 5. Cs: Vári 1, Molnár 2, Tóth I. 1, Frikk. Edző: Kovács IstvánSZENTES: Horváth T. – SZEBENI 3, Juhász, Kis I. 1, Biltsik 1, Spencer, Szabó N. 1. Cs: Hyc, Somogyi, Berki, Döbrössy, Sarusi, Szabó T. Edző: Kádár JózsefGól – emberelőnyből: 9/6, ill. 7/4Négyméteresből: 1/–, ill. –/–Kipontozódott: Biltsik (24. p.)A Dominóban továbbra sem játszott csuklósérülése miatt Biros és eltiltása miatt Szívós, ám ennek ellenére végig magabiztos, esélyeshez méltó teljesítményt nyújtott a BHSE. Fodorék az elején elkapták a fonalat, rendre megúsztak, lefordultak, az emberelőnyös helyzeteiket is jobban használták ki, mint egy héttel korábban, és a csapat is egységesebbnek tűnt. A vendégekben Szebeni emberelőnyös találatai tartották a lelket, de a sorozatos lefordulások ellen – ebben főleg Fodor jeleskedett – ez nem volt ellenszer. A szentesi csapat végül elfáradt, olyanynyira, hogy az utolsó negyedben csak egy gólra futotta az erejükből, mi több, a veterán Tóth Imre is lefordulásból volt eredményes. MestermérlegKovács István: – Erőben jobbak voltunk, mint a múlt héten, gratulálok a csapatomnak.Kádár József: – Jól kezdtünk, de a végén megmutatkozott a két csapat közti tudáskülönbség. Ceglédi VSE–Geosaurus–Kecskeméti VSC7–7(3–1, 1–2, 3–3, 0–1)Cegléd, 300 néző. V: Pásztor, Horváth S.CEGLÉD: KUNA – Békés, Dongó 2, Kedró 1, Pieskó, Molnár Á., SZALMA 3. Cs: Dani, Zsarkó 1, Donkó, Egedi G., Egedi F. Edző: Bóbis KárolyKECSKEMÉT: HARKAI – Hyc 1, Plézer, Hasas 1, KONRÁD 3, Szabó 1, Márton. Cs: Szlaterica 1, Donauer, Boruzs, Varga, Orosz. Edző: Kovács RóbertGól – emberelőnyből: 5/2, ill. 10/5Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1Az újonc ceglédiek az első forduló óta az egykori válogatott kapus, Kuna Péter leigazolásával tovább erősödtek. A két szomszéd vár csapata a kiesési rangadón hatalmas, fordulatos küzdelmet vívott egymással: a harmadik negyedben a vendégek szinte vég nélkül emberelőnyben támadhattak, elsősorban azért, mert a játékvezetők nem egyforma mércével mérték a szabálytalanságok súlyosságát. Ezt a kiállítások száma közötti különbség is jelzi. A negyedik negyed egyetlen gólja – mely a Kecskemét egyenlítését jelentette – az utolsó előtti percben esett.MestermérlegBóbis Károly: – Most sem sikerült megszereznünk a győzelmet, holott azt véleményem szerint megérdemeltük volna. Kovács Róbert: – A bentmaradás szempontjából igen értékes pontot szereztünk riválisunk otthonában. Szolnoki VSC–Tabán Trafik-Szeged6–10(1–2, 1–1, 1–4, 3–3)Szolnok, 300 néző. V: Báthori, LakatosSZOLNOK: Kiss T. –Mohi, LUKÁCS 1, BOROS 3, Broome, Krasznai B. 2, Cseh. Cs: Balog, Hangay, Hidasi, Pataki, Kenéz. Edző: Urbán LajosSZEGED: BARÁT –Varga I. 1, VARGA P. 3, Kittredge 1, Weszelovszky 1, MOLNÁR P. 2, Kozma. Cs: SAMUELS 1, Mód 1, Török, Balla, Éles, Fábry. Edző: Horváth ViktorGól – emberelőnyből: 12/5, ill. 12/6Kipontozódott: Pataki (15. p.), Boros (20. p.), ill. Török (17. p.)Alig negyven másodperc telt el a meccsből, mikor Boros váltotta gólra az első hazai emberfórt. Ezt követően még elkapkodták helyzeteiket a szegediek, ám már az első negyedben a két Péter, Varga és Molnár megfordította az állást. A folytatásban mindössze egy-egy gól esett, de már ekkor látható volt, hogy a vendégek frissebbek, erősebbek vetélytársuknál, amelyik rendre elhibázta emberelőnyös helyzeteit. A fordulást követően robbantottak a szegediek, Varga Péter két és Samuels találatával tekintélyes előnyhöz jutottak. Ezt követően felváltva potyogtak a gólok, a szolnokiaknak csak a felzárkózásra futotta erejükből, a vendégek biztos győzelmét nem tudták veszélyeztetni.MestermérlegUrbán Lajos: – Ha az emberfóros helyzeteinket kihasználjuk, akkor mi nyerünk, így a vendégek arattak győzelmet.Horváth Viktor: – Ahogy megszokhattuk, nagy csatát hozott a mérkőzés, szerencsére a régiek az új szerzeményekkel egyetemben jól játszottak, így nem fenyegette veszély győzelmünket.Az állás 1. Honvéd 2 2 – – 30–10 4 2. BVSC 2 2 – – 24–16 4 3. Vasas 2 1 1 – 18– 14 3 4. FTC 2 1 1 – 16– 13 3 5. Szeged 2 1 – 1 18–15 2 6. Szolnok 2 1 – 1 16–15 2 7. UTE 2 1 – 1 14–13 2 8. Eger 2 1 – 1 13–16 2 9. OSC 2 1 – 2 18–30 210. Cegléd 2 – 1 1 14–15 111. Kecskemét 2 – 1 1 12–17 112. Szentes 3 – – 3 16–35 0Tudósított: Gulyás Attila (Kőér u.), Szűcs András (Hajós A. uszoda), Ungureán László (Cegléd), Varga Csaba (Szolnok)