VÍZILABDA. Dreher-bajnokság, férfiak - Somossy újra a kispadon

2002.10.12. 21:56
BVSC-Brendon–Szolnoki VSC14–10(1–2, 4–0, 4–3, 5–5)Szőnyi út, 300 néző. V: Horváth Cs., Fekete B.BVSC: NAGY V. – Gulyás 1, Németh Zs. 1, Kis G. 2, Decker 1, Zoufal 1, Császár 1. Cs: Nitsovits 2, Fülöp 1, Ibolya, Gór-Nagy 1, Vincze 2, Varjas 1, Bajnógel (kapus). Edző: Gerendás GyörgySZOLNOK: Kis T. – Lukács 2, CSEH 4, Broome, Boros, Mohi 1, Krasznai B. 2. Cs: Hidasi, Pataki, Hangay, Kenéz 1, Munkácsy. Edző: Urbán LajosGól – emberelőnyből: 6/3, ill. 9/5Kipontozódott: Ibolya (24. p.)Hogy mi kell ahhoz, hogy olyat lásson az ember, amit még elképzelni sem nagyon tudott, nem kell más, mint egy ebédidőben játszandó derbi…A harmadik negyed közepén, 7–3-as BVSC vezetésnél adogattak a vendégek. Pörögtek a másodpercek (a nagy óra persze nem működött…), a harmincöt másodperces támadóidő szép lassan közelített a nullához. A félpályánál taposó Hidasi Szabolcs érezte is, el kell dobnia a labdát. A sarokba hajítás tűnt volna a legkifizetődőbbnek, ám ő mást gondolt: ejtett egyet, méghozzá maga mögé. Vincze Balázs kezébe, aki köszönte szépen, beúszott vele a kapuig… Amúgy a szokatlan meccsidőpont igencsak álmossá tette a hazaiakat (csupán a találkozó első felében védő Nagy Viktor tűnt ébernek), az első negyedet például a becsülettel küzdő Szolnok zárta előnynyel! Az igazi meglepetéstől persze távol álltak Urbán Lajos fiai, akikre így sem lehet panasz, lévén a tíz lőtt gól a Szőnyi úton nem kis teljesítmény. MestermérlegGerendás György: – Eső, hideg, ebédidő, mégis fel kellett volna vennünk a játék ritmusát. Ez nem sikerült, a védekezésünk gyenge volt. A Szolnok játszott úgy, ahogy nekünk kellett volna, kollégám csapata lőtt olyan gólokat, mint az enyémnek illett volna.Urbán Lajos: –Amit tudtunk, megtettünk. Fegyelmezettek voltunk, viszonylag szoros meccset játszottunk. Ceglédi VSE-Geosaurus–Tabán Trafik Szeged2–10(0–5, 0–1, 1–3, 1–1)Cegléd, 150 néző. V: Bors, CsászárCEGLÉD: Kuna – Molnár Á., Dani, Dongó, Donkó 1, Szalma, Kedró. Cs: Gáti (kapus), Egedi G., Békés, Mráz, Egedi F., Ványi 1, Jankovics I. Edző: Bóbis KárolySZEGED: TÓTH I. – Molnár P., Török, Weszelovszki 1, Varga P. 2, KITTREDGE 3, Kozma. Cs: Éles 1, MÓD 2, Fábry, Varga I., Várhegyi 1, Balla. Edző: Horváth ViktorGól – emberelőnyből: 6/1, ill. 3/2Villámrajtot vettek a szegediek, hiszen Varga Péter távoli lövésével már a 20. másodpercben vezetést szereztek, sőt a második perc végén Kittredge is betalált Kuna kapujába. A Szeged később úgy húzott el 0–4-re, hogy addig valamennyi támadását góllal fejezte be, míg a ceglédiek a szoros emberfogással védekező ellenfelükkel szemben nem tudtak igazi gólhelyzetet kialakítani. Az első játékrész után a Tisza-partiak már nem erőltették úgy a góllövést és talán a vendéglátók is felébredtek akkorra Csipkerózsika-álmukból. Annyira viszont nem, hogy leküzdjék bátortalanságukat, így rendre kimaradtak az emberfórok és a játékukból hiányzott az agresszív védekezés is. A Cegléd a harmadik negyed utolsó percében az OB I-ben most bemutatkozó saját nevelésű fiatal Ványi révén dobta csak első gólját. MestermérlegBóbis Károly: – Nyuszikkal ebben a sportágban lehetetlen jó eredményt elérni. Ennél mindenképpen jobbra számítottam.Horváth Viktor: – Fegyelmezetten játszottunk, és rászolgáltunk a győzelemre.ZF Hungária Egri VK–Vasas-Plaket 4–12 (0–1, 2–3, 2–4, 0–4)Eger, Bitskey uszoda, 300 néző. V: Martinovics, ifj. JuhászEGER: JÁSZBERÉNYI – Bial, Kiss Sz., Szabolcsi 1, PETIK 2, Ágner, Hegedűs 1. Cs: Tóth P., Kiss L., Németh, Bálint. Edző: Vidumanszky LászlóVASAS: KÓSZ – MADARAS 4, VINDISCH 2, Gombos 1, Varga D. 1, Binder, STEINMETZ Á. 3. Cs: Tóth F. 1, Máthé, Bánhidy. Edző: Somossy JózsefGól – emberelőnyből: 7/3, ill. 5/3Négyméteresből: 1/0, ill. 1/0Kipontozódott: Kiss L. (28. p.)A mérkőzés előtt ünnepélyes keretek között búcsúztatták a játéktól visszavonult Áncsán Andrást, aki az OB I csúcstartójaként 458 mérkőzésen szerepelt és 713 gólt szerzett. A Vasas kispadján ismét ott ült a fellebbviteli bizottság által felmentett, májusban még a jövő nyárig eltiltott Somossy József.Az egriek igyekeztek mindent megtenni azért, hogy szorossá tegyék az eredményt, ami a negyedeket illeti, az utolsó játékrész kivételével ez talán sikerült is. Összességében azonban a kapu előtt határozottabb Vasas folyamatosan növelve előnyét, érvényesítette jóval nagyobb játéktudását. Néhány esetben csak a hazaiak ügyetlenségén múlt, hogy az egyébként jól védő Jászberényi Gábor kapujába került a labda. Mindent egybevetve Egerben ezúttal a papírforma érvényesült. MestermérlegVidumanszky László: – Nem tudtuk megállítani Steinmetz Ádámot.Somossy József: – Csak nehezen tudtuk felőrölni a fegyelmezetten játszó hazai csapatot, a végén viszont jól használtuk ki a lehetőségeket.Kecskeméti VSC–UTE-Taxi 2000 8–17 (4–5, 1–2, 1–5, 2–5)Kecskemét, 100 néző. V: Horváth S., Pásztor S.KECSKEMÉT: HARKAI – Hasas 1, Plézer, Márton, Hyc 2, Konrád J. 2, SZABÓ G. 3. Cs: Orosz, Szlaterics, Donauer, Varga Á., Boruzs. Edző: Kovács RóbertUTE: Bóta – KOVÁCS R. 3, Dávid 1, Létay 3, Kéri 1, SUTI 3, Ferkó 2. Cs: Benczúr 1, Fáy, Szőcs, Zentai 3, Süveges, Ferenczi. Edző: Csapó GáborGól emberelőnyből: 6/5, ill. 8/5Kipontozódott: Plézer (25. p.), Zentai (28. p.) MestermérlegKovács Róbert: – Az edzettségi különbség kijött a két csapat között.Csapó Gábor: – Az első két negyedben jól tartotta magát a Kecskemét, szép jelenetekkel tarkított mérkőzést láthatott a közönség.Az állás 1. Honvéd 3 3 – – 36–15 6 2. BVSC 3 3 – – 38–26 6 3. Vasas 3 2 1 – 30–18 5 4. Szeged 3 2 – 1 28–17 4 5. UTE 3 2 – 1 31–21 4 6. FTC 3 1 1 1 21–19 3 7. Szolnok 3 1 – 2 26–29 2 8. Eger 3 1 – 2 17–28 2 9. OSC 3 1 – 2 18–30 2 10. Cegléd 3 – 1 2 16–25 111. Kecskemét 3 – 1 2 20–34 112. Szentes 3 – – 3 16–35 0