A címvédő Egyesült Államokkal kezdte világbajnoki szereplését a magyar női juniorválogatott.
Perth, 200 néző. V: Sztavridisz (görög), Osima (japán)
EGYESÜLT ÁLLAMOK: McColl - Craig, Domanic 1, STACHOWSKI 1, Hayes 1, FIGGE 2, Gregorka. Cs: Hansen 1, WINDES 2, Hewko, Kraus 1, Kunkel. Szövetségi kapitány: Kyle Utsumi
MAGYARORSZÁG: JANKOVICS - Szűcs, BRÁVIK F. 4, TÓTH I., TOMASKOVICS 2, KISS A. 2, Poszkoli. Cs: Huszka, Bodor, Ráski, Takács O., Kisteleki O. Szövetségi kapitány: Györe Lajos
Gól - emberelőnyből: 1/0, ill. 8/4
Kipontozódott: Gregorka (25. p.)
Oroszország-Kína 15-6. B-csoport: Spanyolország-Olaszország 8-4, Hollandia-Németország 8-6. C-csoport: Új-Zéland-Japán 10-8, Görögország- Puerto Rico 10-4. D-csoport: Ausztrália-Brazília 20-0

Noha a korosztály kicserélődött az elmúlt két évben, ismerve az amerikai női póló erejét, csakis bravúrral szerezhette volna meg a győzelmet a Györe Lajos és Mihók Attila irányította magyar együttes.
Lám, borsot tört a tengerentúliak orra alá. Hiába vezetett 2-0-ra az ellenfél, Brávik két, illetve Tomaskovics egy góljával fordítottunk. Sőt, 4-4-es állást követően Tomaskovics és Kiss révén 6-4-re vezettünk, a negyedik felvonás elején pedig 7-5-re. Az amerikaiak először Hansen révén egyenlítettek 7-7-re két és fél perccel a vége előtt, s bár Brávik még vezetést szerzett, az utolsó két percben már nem lőttünk több gólt. A rivális viszont kettőt is szerzett Hayes, valamint Domanic jóvoltából. Sajnos az utolsó három emberelőnyünket nem váltottuk gólra, ami szerepet játszott a vereségben. Kár, mert közel álltak Brávikék a bravúrhoz.