Már csak két forduló maradt hátra a férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszából, és továbbra is megválaszolatlan néhány kérdés. A legnagyobb kérdőjel a "Ki lesz a negyedik, azaz ki szerepelhet a Domino, a Vasas és az Eger mellett az elődöntőben?" - mondatot zárja le.
Pelle Balázs, az FTC kapusa és csapatkapitánya leszögezte: nem döntetlenért, hanem gyôzelemért utazik el a csapat Szegedre (Fotó: Czagány Balázs)
Pelle Balázs, az FTC kapusa és csapatkapitánya leszögezte: nem döntetlenért, hanem gyôzelemért utazik el a csapat Szegedre (Fotó: Czagány Balázs)
Pelle Balázs, az FTC kapusa és csapatkapitánya leszögezte: nem döntetlenért, hanem gyôzelemért utazik el a csapat Szegedre (Fotó: Czagány Balázs)
Pelle Balázs, az FTC kapusa és csapatkapitánya leszögezte: nem döntetlenért, hanem gyôzelemért utazik el a csapat Szegedre (Fotó: Czagány Balázs)
Az értékes pozícióra három együttes hajt több-kevesebb gyakorlati eséllyel, így a 28 ponttal jelenleg negyedik FTC, a 26 pontos UTE és a 25 pontos Szeged előtt lebeg a cél. Az Újpest sansza tulajdonképpen elméleti, hiszen ma az Egerrel, egy hét múltán a Vasassal találkozik, s mert a papíron erősebb két rivális azonos pontszámmal áll a harmadik, illetve második helyen, egyikük sem lazíthat - vagyis a lilák nem számíthatnak mérsékelt ellenállásra.
A legfontosabb dolgok a mai Szeged-FTC párharcban dőlnek el. A képlet a következő: ha a csongrádiak nyernek, egypontnyira megközelítik a zöld-fehéreket, akik az utolsó fordulóban a listavezető, tulajdonképpen verhetetlen Dominóval meccselnek, míg a csongrádiak a Szentessel csapnak össze, azaz ez esetben a Tisza-partiaknak állna a zászló. Ha viszont a Fradi legalább döntetlenre hozza ki a meccset, a Szeged már nem érheti be, s legfeljebb az UTE - nehezen elképzelhető - két bravúrjától félhet a népligeti alakulat.
"Sajnos én nem játszhatok, éppen a Fradi ellen telik le a hárommeccses eltiltásom, amelyet még az Eger ellen szedtem össze - így Molnár Péter, a csongrádiak ezúttal kívülről figyelő kulcsjátékosa. - Nincs mese, nyernünk kell, remélem, a srácok megoldják a feladatot. Sokat kell majd brusztolniuk, hiszen több nagy termetű játékos erősíti a Fradit, a centerek és bekkek a végtelenségig ki lesznek lúgozva. Az emberelőnyös és -hátrányos helyzetek megjátszása, illetve kivédekezése sorsdöntő lesz."
A két csapat első találkozóján, decemberben a Szeged győzött, éppen ennek a levét isszák most a fővárosiak. "Nem döntetlenre játszunk, nyerni akarunk - szögezte le Pelle Balázs, az FTC kapusa és csapatkapitánya. - Az első mecscsünkön szerencsével nyert a Szeged, öt ötnél két kapufás gólt szerzett. A Vasas elleni győzelmük bizonyította, hogy hazai szurkolók előtt alaposan fel tudnak pörögni a csongrádiak, nekik is, nekünk is ez a mérkőzés kínálja az esélyt az elődöntőre. Szerintem mi jobbak vagyunk, és remélhetőleg a rutin is a javunkra dönti el a meccset." Mint említettük, az FTC-nél és a Szegednél kevesebb gyakorlati eséllyel indul harcba az UTE, ám kíváncsiak voltunk, miképpen gondolkodik erről Dávid Zoltán, a lilák gólfelelőse. "Reálisan nézve valóban kevés az esélyünk az elődöntőre. A szerencse segítségével, jó napot kifogva, az átlagosnál rosszabb formában lévő Eger és Vasas ellen foglalkozhatnánk leginkább a gondolattal. Ha az Eger ellen elbukunk, nincs más választás, mint megpróbálni az ötödik helyet megkaparintani, ezzel is a legjobb pozícióból nekiindulni az ötödik-nyolcadik helyért folyó rájátszásnak."