Partizan-szurkolók a vízben

Sz. G.Sz. G.
2005.03.31. 22:47
Az Euroliga nem magyar érdekeltségű találkozóin lemásolták egymást a résztvevők, hiszen a Herceg Novi-Dubrovnik és a Brescia-Posillipo párharc is 8-8-as döntetlenre végződött.

Domino-BHSE
A montenegrói tengerparti városban (nem mellékesen 1200 néző előtt) Fatovic és a kapus Volarevic vitte a prímet: előbbi négy gólt szerzett, utóbbi pedig 7-6-os hazai vezetésnél kivédte Udovicsics négyméteresét. Az olasz óriások csatájában 5-3-as félidei előnyét 6-7-es hátrányra adta le a Brescia, amely a negyedik negyed elején szerzett Foresti-találattal tért magához. Hinic révén a vezetést is megszerezte, majd Silipo passzából Zlokovics egyenlített.

A LEN-kupa fináléjának első találkozóját is lejátszották. A belgrádi Partizan-Savona derbire 1700 szurkoló volt kíváncsi, és rendkívül kiegyenlített küzdelmet követhetett figyelemmel. A hazaiak Djordje Filipovics kezeit csókolhatták, a Partizan játékosa fél perccel a lefújás előtt ejtett gyönyörűen a Savona kapujába, és állította be a 7-6-os végeredményt. A találkozó egyébként majdnem félbeszakadt, mert a szerb drukkerek egy csoportja beugrott a medencébe, végül helyreállt a rend. A Savonában Rath két góllal lett a legeredményesebb, Kásás Tamás és Märcz Tamás egyszer-egyszer talált be Sefik kapujába.

EUROLIGA, FÉRFIAK
Negyeddöntő, első mérkőzések: Domino-BHSE-Volgográd (orosz) 13-6 (3-1, 4-3, 5-1, 1-1), TEVA-VasasPlaket- Pro Recco (olasz, Madaras Norbert) 6-10 (3-3, 0-1, 0-2, 3-4), Brescia (olasz)- Posillipo (olasz) 8-8 (3-2, 2-1, 1-4, 2-1), Herceg Novi (szerb-montenegrói)-Dubrovnik (horvát) 8-8 (1-2, 3-3, 2-1, 2-2)
LEN-KUPA, FÉRFIAK
Döntő, első mérkőzés. Partizan Beograd (szerb-montenegrói)-Savona (olasz, Kásás Tamás 1, Märcz Tamás 1) 7-6 (4-2, 0-2, 2-1, 1-1)