Magyarok külföldön: Varga: peches negyeddöntő

Sz. G.Sz. G.
2005.04.10. 22:15
Az olasz férfibajnokság élvonalában a negyeddöntő második mérkőzéseit rendezték meg, és a négy párharc közül három befejeződött. Gyorsan nézzük is meg, mely három együttes mondhatja magát elődöntősnek!
Nos, a Posillipo, a Pro Recco és a Savona két meccsel letudta a párviadalt, közülük a Posillipo szenvedett meg legjobban idegenbeli partiján. A nápolyiak 11-11-re álltak csak a harmadik felvonás után a Florentia ellen, végül 3-1-re hozták az utolsó negyedet. A másik két magyar érdekeltségű gárda vendégként is oktatott, az összesen 30 gólt hozó Chiavari-Recco (11-19) meccsen kiemelkedett a mezőnyből Regős Áron, aki a házigazda soraiban szerzett négy találatot.A negyedik párharcban klubtörténeti tettet hajthatott volna végre az első csatában idegenben győző Cremona, ám végül hoszszabbítás után 15-12-re vesztett Varga I Zsolt gárdája. 11-11-re állt a találkozó a rendes játékidő lejárta előtt 25 másodperccel, és emberelőnyben kísérletezhetett a házigazda. A bírók azonban támadóhibát fújtak (a meccsen összesen 25 alkalommal…), így Vargáék még csak nem is dobhatták rá a labdát. A hosszabbításban annak ellenére kerekedett felül riválisán a Brescia, hogy két kulcsjátékosát, Ribicset és Hinicet is kiállították korábban. A ráadásban Barac, Vicsevics és Roberto Calcaterra fórban szerzett találatai lendítették előre az Euroliga negyeddöntősét, így Zoran Musztur együttese túlélte a második derbit. A harmadik találkozóra kedden kerül sor, csütörtökön viszont már megkezdődnek az elődöntő párharcai. A Posillipo- Pro Recco párviadal mellett tehát bizonytalan, hogy kivel találkozhat a fináléba jutásért a Savona.MAGYAROK KÜLFÖLDÖN
OLASZORSZÁG.
A1-liga, férfiak. Negyeddöntő, második mérkőzések: Florentia (Hosnyánszky Norbert 2)-Posillipo 12-14, továbbjutott: Posillipo (2-0). Nervi (Varga Tamás 2)-Savona (Kásás Tamás 2, Märcz Tamás 2) 7-13 , tj: Savona (2-0). Chiavari (Regős Áron 4)-Pro Recco (Madaras Norbert 2) 11-19, tj: Pro Recco (2-0). Cremona (Varga I Zsolt 1)-Brescia 12-15 - hoszszabbítás után, a két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-1