A bronzérmek az egész idényben kiemelkedő produkciót mutató szegedi vízilabdázók nyakába kerültek, nem mellékesen a csongrádiak is az Euroligában indulhatnak az új idényben - megérdemelten.
Lehmann (3) hosszabbításban lôtt két gólja bronzéremmel fizetett

SZEGED-BETON VE - BRENDON-ZF-EGER 10-5 (2-2, 2-0, 1-2, 3-0, 1-1, 1-0)

Szeged, 600 néző. V: Szentgyörgyi, Tulga (török)
SZEGED: BARÁT - LEHMANN 4, VARGA P., Molnár P. 1, Komlósi, TÓTH L. 1, ÉLES 3. Cs: Pataki, Boros L., Ágner 1, Munkácsy. Edző: Gyöngyösi András
EGER: Szécsi - Nyéki, Kiss Cs 1, Weszelovszky 1, Gór-Nagy 1, MATAJSZ 1, Hegedűs. Cs: Dabrowski, FÜLÖP 1, Kis G., Czigány, Decker. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
Gól - emberelőnyből: 11/3, ill. 12/4
Kipontozódott: Komlósi (12. p.), Molnár P. (16. p.), Gór-Nagy (28. p.), Fülöp (33. p.)
Piros lap: Gyöngyösi András (12. p.)
A párharc győztese: Szeged (18-17)

Az egriek megnyugtatónak tűnő négygólos előnnyel kezdték a bronzcsata visszavágóját. Az első emberelőnyös helyzetet Molnár Péter, illetve Gór-Nagy révén mindkét együttes kihasználta, mi több, Weszelovszky az újabb hevesi fórnál sem kegyelmezett. Ágner sem: a szegediek balkezes játékosa a változatosság kedvéért akcióból volt eredményes. A nyitó negyed utolsó percében kettős emberelőnyhöz jutott a Szeged, ám Molnár Péter a kapufát találta el a labdával. Szécsi-védéssel kezdődött a második felvonás, majd Matajsz elrúgta magát, így gólját érvénytelenítették. Nem érvénytelenítették viszont Éles találatát: a hazaiak nehéztüzére nyolc méterről mattolta Szécsit. A folytatásban felforrósodott a levegő, Gyöngyösi András keresetlen szavakkal minősítette Szentgyörgyi Ferenc ítéletét, válaszként a sípmester a piros lapot mutatta fel a Beton edzőjének. A térfélcserét megelőző másodpercekben ismét Éles állította megoldhatatlan feladat elé Szécsit, azaz összesítésben két gólra olvadt az Eger előnye (4-2).

A pihenőt követő ráúszásnál Molnár Péter és Czigány gabalyodott össze, és amikor kibontakoztak egymás öleléséből, Molnár Pétert kiállították. Matajsz pedig laza csuklómozdulattal besimította a fórt. Rájárt a rúd Molnár Péterre, aki a harmadik hibáját is begyűjtötte, a vendégek emberelőnyös támadását pedig Kiss Csaba váltotta gólra. Tévedett az, aki azt gondolta, hogy az egyenlítés megfogta a szegedieket, a töretlen harci szellem bizonyítékaként Lehmann nyolc méterről suhintotta a labdát az egri kapu jobb alsó sarkába (5-4), azaz összesítésben háromgólos Brendon-vezetésnél kezdődött a záró szakasz, melynek prológjaként a hevesiek elpuskáztak egy fórt, egészen pontosan Kiss Csaba lövését blokkolta a mezőny legjobbja, Lehmann.
Válaszként a másik kapunál Éles úgy növelte együttese előnyét, hogy lövését követően a felső lécről pattant a labda a gólvonalon túlra. Mi több, a 24. percben Tóth László zseniális húzásával 7-4-re alakult az állás. A

rendes játékidő befejezése előtt 66 másodperccel Lehmann előnyből alakította ki az oda-vissza vágó összesített eredményét, az egri 12-8-ra tehát a szegedi 8-4 felelt - azaz kétszer 28 perc alatt (16-16) nem bírtak egymással a felek. Következett a kétszer háromperces hosszabbítás, melynek első felében Fülöp, illetve Lehmann talált a kapuba, majd a szegedi pólós a hosszabbítás második felében is folytatta a gólgyártást. 10-5-ös állásnál az utolsó fél percben az Eger támadott, ám Kiss Csabáék nem tudták bevenni Barát kapuját, ami azt is jelentette, hogy az Eger az elődöntő után a harmadik helyért vívott párharcot is elvesztette.