Női vízi világliga: már négy között a magyar csapat

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.06.04. 11:07
null
Gangl Edináék már a négy között a világligában (Fotó: Mirkó István)
A magyar női vízilabda-válogatott büntetőkkel legyőzte Ausztrália legjobbjait a világliga Pekingben zajló nyolccsapatos szuperdöntőjében, és keddi sikerével bejutott a legjobb négy közé.

Merész András szövetségi kapitány együttese – amint az az ausztrál nemzeti együttes hivatalos Twitter-oldaláról kiderült – a mérkőzés elején nem remekelt, és az ellenfél elhúzott 6–2-re. A tavalyi Európa-bajnoki bronzérmes, londoni olimpiai negyedik magyar csapat azonban a folytatásban magára talált, és 9–8-ra felzárkózott. A harmadik negyedben ismét az ausztrálok domináltak, akik kétgólos előnyre tettek szert, és 11–9-es állásnál kezdhették az utolsó nyolc percet. A zárónegyed aztán fergeteges magyar hajrát hozott, aminek 13–13-as döntetlen lett az eredménye.


A vl szabályainak megfelelően azonnali büntetők következtek, és a párbajban 4–3-ra a Merész-együttes diadalmaskodott, így – az alapcélt teljesítve – bejutott az elődöntőbe, ahol az orosz–spanyol összecsapás nyertesével találkozik szerdán.

„Az első negyed négygólos hátránya után talpra álltunk, megmutatták a lányok, hogy ha kell, küzdeni is nagyon tudnak. Erre szükség is volt, hiszen kipontozódásuk után centerek nélkül játszottunk” – mondta el Pekingből Merész András az MTI-nek. Hozzátette, hogy a végén, 13–13-nál még két emberhátrányt is ki kellett védekeznie csapatának.

„Ez is sikerült, s abszolút elégedett vagyok a játékosokkal. Közelebb kerültünk a feladat teljesítéséhez, vagyis hogy éremmel térjünk haza. A négy között mindegy, hogy ki lesz az ellenfél” – jelentette ki a szövetségi kapitány.

NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA, SZUPERDÖNTŐ
Magyarország–Ausztrália 13–13 (2–6, 6–3, 1–2, 4–2), büntetőkkel 4–3

Legfrissebb hírek

Női vízilabda BL: idegenben szerzett előnyt az FTC

Vízilabda
2025.03.22. 19:38

Női vízilabda ob I: ötméteresek után az Eger jutott be utolsóként az elődöntőbe

Vízilabda
2025.03.14. 23:01

Női vízilabda ob I: elődöntős a Dunaújváros

Vízilabda
2025.03.14. 18:36

Női vízilabda ob I: a BVSC 23 gólt dobott a Tatabányának

Vízilabda
2025.03.05. 19:17

Szétlövéssel nyert a Szentes; kétgólos sikert aratott a III. Kerület a női vízilabda ob I-ben

Vízilabda
2025.03.01. 23:35

Csoportelsőként jutott tovább az FTC a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2025.03.01. 22:22

UVSE-siker született a magyar derbin a női vízilabda BL-ben

Vízilabda
2025.03.01. 18:22

„Szeretnék ott lenni a budapesti vb-n és a Los Angeles-i olimpián” – a gyermekét váró Magyari Alda tervezi a visszatérést

Vízilabda
2025.02.28. 22:03
Ezek is érdekelhetik