Vízilabda: A Fradiban akartam játszani, motiváló a BL-győzelem – Zalánki Gergő

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.06.13. 21:14
Három új igazolást jelentett be csütörtöki sajtótájékoztatóján a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata. A Szolnokról távozó, vb-ezüstérmes Zalánki Gergő is a zöld-fehéreknél folytatja, aki az NSO Tv-nek elmondta, mi motiválta, amikor a Fradihoz igazolt, s miért akar egy csapatban játszani Varga Dénessel és Vámos Mártonnal. 



„A következő idénytől a Fradiban akartam játszani,
nagyon örülök neki, hogy ez megvalósult –
mondta a Szolnoktól távozó Zalánki Gergő. – A játékosokat nagyon jól ismerem, jelenleg ez a világ legjobb csapata, így hatalmas motiváció lesz a zöld-fehéreknél vízilabdázni, s begyűjteni azokat a serlegeket, amelyeket a csapat az idén megnyert, köztük aBajnokok Ligáját.”


„A következő idénytől a Fradiban akartam játszani,
nagyon örülök neki, hogy ez megvalósult –
mondta a Szolnoktól távozó Zalánki Gergő. – A játékosokat nagyon jól ismerem, jelenleg ez a világ legjobb csapata, így hatalmas motiváció lesz a zöld-fehéreknél vízilabdázni, s begyűjteni azokat a serlegeket, amelyeket a csapat az idén megnyert, köztük aBajnokok Ligáját.”

A 24 éves, balkezes pólós a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy azért is akart a Ferencvárosba igazolni, hogy az olimpia előtt egy csapatban játszhasson a válogatott két klasszisával, Varga Dénessel és Vámos Mártonnal.

„A válogatottban sokat játszottunk már együtt, de a klubszezon egészen más. Nap mint nap együtt edzünk, és legalább hatvan meccset játszunk az idényben, a korábbi tíz helyett. Így sokkal jobban összeszokhatunk, különösen Vámos Marcival, ha együtt vagyunk a vízben. Bízom benne, hogy ezt az olimpián majd kamatoztatni is tudjuk.”

Videónkban arról is beszél, hogy a vízilabdás közegből sokan felhívták, és drukkoltak neki, hogy a Fradiba jöjjön, mert ez a jövő. Továbbá elmondja, hogyan élte meg az elmúlt idényt a Szolnokkal, s mit vár a nyári világbajnokságtól.

Legfrissebb hírek

Bronz, ezüst, arany: Konrád Ferenc kivárta a sorát

Népsport
2025.04.17. 07:41

Varga Zsolt: Fontos visszajelzéseket kaptunk

Vízilabda
2025.04.15. 10:25

Spanyol győzelemmel ért véget a férfi vízilabda-világkupa

Vízilabda
2025.04.13. 21:57

Férfi vízilabda-vk: Nehéz lesz legyőzni minket – Álvaro Granados 

Vízilabda
2025.04.13. 16:59

Férfi vízi vk: magyar–görög és spanyol–horvát elődöntőt rendeznek

Vízilabda
2025.04.11. 23:14

Magabiztos siker a rajton, négy között a férfi vízilabda-válogatott a világkupa szuperdöntőjében

Vízilabda
2025.04.11. 17:22

Kiderítettük, melyik vízilabdázónk lehetett volna akkora futballista, mint Szoboszlai Dominik

Vízilabda
2025.04.08. 17:52

Burián Gergely: Magunknak akartunk bizonyítani a Ferencváros ellen

Vízilabda
2025.04.04. 07:19
Ezek is érdekelhetik