A kezdés a papírformának megfelelően alakult: erőltettük a fórjátékot, majd a sokadik próbálkozásra Kisteleki Dóra ejtette át Rosemary Morrist. Na, ezzel megvoltunk, az viszont nem szerepelt az elképzeléseink között, hogy a britek postafordultával egy távoli lökettel egyenlítettek. Az eddig ezer fokon égő csapat játéka ezúttal akadozott, sok volt a hiba, valahogy nem hangolódtunk rá kellően a nyitányra, és „lebutultunk” az ellenfél szintjére.
Az 5. percben ismét Kisteleki villant, addigra legalább hátul megvolt már a kellő koncentráció, simán szereltük a briteket, és elvettük tőlük a labdát. Elöl viszont több hiányosság mutatkozott a támadójátékban, annak sebességében, határozottságában és pontosságában. A hajrában azért csak ráleltünk valami ízre, Bujka Barbara kevesebb mint egy perc alatt duplázott, bár a zárszó az övék volt (4–2).
A második negyed eleje meg a miénk. Keszthelyi Rita is betalált, majd fórban játszva Kisteleki a szélről a kapu közelébe lopta magát, majd kilőtte a hosszút. A britek rögtön időt is kértek.
Jellemző volt a mérkőzésre, és a védekezésünk színvonalára, hogy a 14. percben kaptuk az első kiállítást, amikor már öt góllal mentünk. Majd Szűcs Gabriella gólját követően már hattal, ám a britek ezúttal kétszer végszavaztak, de még így is beláthatatlan távolságban voltak tőlünk, és nem elsősorban a gólok miatt... (8–4).
Védekezésben kihasználtuk fizikai fölényünket, nem egyszer öt méterre toltuk ki a komplett brit csapatot. A harmadik volt a mérkőzés első – és később kiderült, egyetlen – negyede, amelyben nulla gólon tudtuk tartani a riválist. Azért érezhető volt, hogy kezdtek fáradni a britek, elöl azonban csak nem tudtunk maximálisan felpörögni. Más kérdés, nem is kellett, hiszen biztosan vezettünk, ráadásul még az előnyünk is nőtt (10–4).
A remek védőmunkának köszönhetően alig jutott el a magyar kapuig brit lövés – Kasó Orsolya váltotta időközben Bolonyai Flórát a kapunkban –, ritka emberhátrányainkban volt olyan érzete az embernek, hogy kiegyenlítettek az erőviszonyok. Bujka Barbara semlegesítése végképp megoldhatatlan feladatot jelentett a briteknek, Claire Nixon viszont minket lepett meg. De miután kintről megszórtuk az ellent, a center előtt adódott terület, Bujka pedig egyszerűen nem tudott hibázni: centerünk 5/5-nél zárt. Másfél perccel a vége előtt Antal Dóra is betalált, beállítva ezzel a végeredményt (14–5).
BARCELONA, VIZES-VB
NŐI VÍZILABDATORNA, NYOLCADDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–NAGY-BRITANNIA 14–5 (4–2, 4–2, 2–0, 4–1)
Barcelona, 450 néző. V: Terpenka (kanadai), Drury (amerikai)
MAGYARORSZÁG: Bolonyai – Antal 1, Keszthelyi 1, Takács O., BUJKA 5, Szücs G. 1, KISTELEKI D. 4. Cs: Kasó (kapus), Tóth I. 1, Illés A., Menczinger K., Miskolczi 1. Szövetségi kapitány: Merész András
NAGY-BRITANNIA: Morris – Wilcox, NIXON 2, Musgrove, Winstanley-Smith 1, Gibson-Byrne 1, Hoy. Cs: Gibson, McCann 1, Clayton, Fowler, Etiebet. Szövetségi kapitány: Paul Metz
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 6/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
MESTERMÉRLEG
Merész András: – Az ember nem örül akkor, amikor gyermeteg hibákat lát, rossz taktikai megoldásokat, rossz passzokat. Főleg, ha ebből sok helyzet elmegy, de ezzel együtt is azt mondom, számunkra egy cél volt, hogy bejussunk a nyolc közé, ha nem kilenc góllal, akkor eggyel, bár abban az esetben valószínűleg úgy kellett volna felmosni engem. A kieséses rendszerben csak a továbbjutás számít. Szépen, jól, okosan, csúnyán, sorsolással, csak valahogy jussunk tovább. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy így terveztük, de a meccs előtti két nap pihenője és az edzéseken elvégzett munka arra volt kitalálva, hogy majd hétfőn, a hollandok ellen tudjunk kimagaslót nyújtani.
Paul Metz: – Megpróbáltuk megnehezíteni a magyarok dolgát, s nem úgy mentünk be a vízbe, hogy előre lemondtunk volna a továbbjutásról, de látszott, melyik csapat az erősebb, tőlünk ennyire futotta.
A JÁTÉKNAP TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Hollandia–Kína 11–10 (2–2, 4–2, 2–3, 3–3)
Spanyolország–Új-Zéland 18–6 (5–1, 4–2, 3–2, 6–1)
Oroszország–Dél-Afrika 22–3 (5–0, 7–2, 6–1, 4–0)
Ausztrália–Üzbegisztán 25–2 (6–0, 5–1, 5–1, 9–0)
Egyesült Államok–Brazília 14–3 (3–0, 7–1, 2–2, 2–0)
Kanada–Kazahsztán 14–8 (4–2, 5–1, 3–3, 2–2)
Olaszország–Görögország 12–13 – ötméteresekkel (2–2, 2–3, 1–2, 4–2, 1–0, 0–0, 2–3)
NEGYEDDÖNTŐ (július 29.)
a. Oroszország–Kanada
b. Ausztrália–Görögország
c. Spanyolország–Egyesült Államok
d. Hollandia–Magyarország
4. negyed