BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ARSENAL (angol)–REAL MADRID (spanyol) 3–0 (0–0)
London, Emirates Stadion, 60 110 néző. Vezette: Irfan Peljto (bosnyák)
ARSENAL: Raya – J. Timber (B. White, 90+1.), Saliba, Kiwior, Lewis-Skelly – Ödegaard, Partey, Rice (Tierney, 80.) – Saka (Trossard, 74.), Mikel Merino, Gabriel Martinelli. Menedzser: Mikel Arteta
REAL MADRID: Courtois – Valverde, Raúl Asencio, Rüdiger, Alaba (Fran García, 79.) – Modric (Lucas Vázquez, 71.), Camavinga, Bellingham – Rodrygo (Brahim Díaz, 85.), K. Mbappé, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Rice (58., 70.), Mikel Merino (75.)
Kiállítva: Camavinga (90+4.)
A visszavágót április 16-án 21 órától rendezik Madridban.
Legutóbb a 2005–2006-os kiírásban, a nyolcaddöntőben csapott össze egymással az Arsenal és a rekordgyőztes Real Madrid a Bajnokok Ligájában. Akkor az „ágyúsok” óriási meglepetésre egygólos madridi sikerrel, majd a hazai 0–0-val jutottak tovább. Azóta viszont a spanyol sztárklub hatszor emelhette magasba a BL-serleget, miközben a londoniak évekig nem is szerepeltek a legrangosabb európai kupasorozatban.
A Bajnokok Ligájába visszatérő Arsenal viszont bízhatott kiváló hazai mérlegében, hiszen ebben az idényben eddigi tíz hazai találkozójából nyolcat nyert meg két döntetlen mellett, ráadásul ezeken +22-es gólkülönbséget hozott össze – ezúttal pedig a világ két legértékesebb védőjének, William Salibának kellett megállítania a világ legértékesebb támadóit, Vinícius Júniort, Kylian Mbappét és Jude Bellinghamet, miközben a hazaiak nem számíthattak az idényben már nem játszó Gabriel Magalhaesre és több támadójukra sem.
A két csapat közti nemzetközi tapasztalatbeli különbség a pályán annak ellenére sem mutatkozott meg, hogy a hazaiak fiatal szélsője, Myles Lewis-Skelly 34 nappal az után született, hogy Real Madrid aranylabdás középpályása, Luka Modric első mérkőzését vívta az Arsenal vendégeként (még a Dinamo Zagreb játékosaként 2006-ban).
Az első helyzet is a hazaiak előtt adódott, de Thomas Partey 17 méterről leadott lövése nem okozott gondot a madridi védelemnek. Nem sokkal később egy hazai beadás után Declan Rice lövésénél Raúl Asencio kezéről vágódott le a labda a Real Madrid büntetőterületén belül, de a videobíró nem ítélt tizenegyest a hazaiak javára. Ezután viszont a spanyolok előtt adódott két nagy lehetőség, Kylian Mbappé azonban előbb fölé lőtt, aztán újabb próbálkozása David Rayában akadt el.
A gól nélküli első félidőt követően a fordulás után is csak gyűrték egymást a csapatok, úgy tűnt, a gólhoz ezúttal is a madridiak francia csatára áll a legközelebb, amikor a második félidő elején az oldalhálóba lőtt, de aztán az Arsenal, pontosabban Declan Rice percei következtek.
Az „ágyúsok” angol válogatott középpályása szűk egy óra után varázslatosan tekert a kapu bal oldalába egy távoli szabadrúgást, majd a Real védelmének Lewis-Skelly és Rice egy-egy, illetve Mikel Merino két próbálkozásánál is mentenie kellett, hogy aztán a 67.-ben már ők is tehetetlenek legyenek, amikor Rice még távolabbról tekert a bal felsőbe egy rendkívül erős szabadrúgást.
Egy kis stat: Rice mindössze az ötödik játékos Rivaldo, Cristiano Ronaldo, Neymar és Hakim Zijes után, aki egy BL-meccsen két gólt is szerzett közvetlen szabadrúgásból, ráadásul Rice az első, akinek ez a Real Madrid ellen jött össze és az első, aki az egyenes kieséses szakaszban tette ezt meg.
A vendégeket láthatóan megfogta a két csodagól, ezzel pedig élt az Arsenal, amely újabb néhány perccel később tovább növelte előnyét Mikel Merino tekerésével.
Az Arsenalt feldobta az előny, nem engedte kibontakozni Bellinghaméket, akiknek a végjátékban csak elvétve akadt helyzetük, ráadásul a második sárga lappal kiállított Eduardo Camavingát is elveszítették a madridiak, akik nem tudtak szépíteni, így rendkívül nehéz helyzetből várják a hazai visszavágót. 3–0