NBA: továbbjutott a Celtics, Doncic-parádé után előnyben a Dallas

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.05.16. 07:37
Luka Doncic ellenállhatatlanul játszott az OKC otthonában (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) a Boston legyőzte a Clevelandet, így 4–1-es összesítéssel bejutott a keleti döntőbe. Nyugaton a Dallas Mavericks Luka Doncic remek játékának köszönhetően nyert és előnybe került az Oklahoma City Thunder otthonában.

A több hiányzóval küszködő Cleveland nem volt méltó ellenfele a Bostonnak. Hiába Evan Mobley 33 és Marcus Morris 25 pontja, a Celtics az első félidő közepén átvette a vezetést és 113–98-ra nyert. Ezzel Joe Mazzulla csapata 4–1-es összesítéssel behúzta a párharcot, és elsőként jutott főcsoport-elődöntőbe.

A hazaiaknál Al Horford (22 pont, 15 lepattanó) és Jayson Tatum (25 pont, 10 lepattanó) is dupla duplával zárt.

Előnybe került a Luka Doncic vezette Dallas. A Mavericks már a mérkőzés kezdetén magához ragadta a kezdeményezést, a félidő előtt már 15 ponttal is vezetett az Oklahoma City Thunder otthonában. A 30 ponttal záró Shai Gilgeous-Alexander vezérletével kapaszkodtak a hazaiak, azonban Luka Doncic parádéjának köszönhetően a Dallas tartotta előnyét és 104–92-re megnyerte az ötödik mérkőzést. A szlovén 31 pontos, 10 lepattanós és 11 asszisztos tripla duplával zárt, ráadásul 11 triplakísérletéből 5 is betalált.

A Mavs 3–2-es előnnyel várhatja a hatodik meccset, melyet magyar idő szerint vasárnap hajnalban rendeznek Dallasban.

NBA, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
Boston Celtics–Cleveland Cavaliers 113–98
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Celtics javára.