Bundesliga: a Hoffenheim hat gólt rámolt be a Darmstadt kapujába

T. Z.T. Z.
2024.05.12. 17:29
SV Darmstadt 98 v TSG Hoffenheim - Bundesliga
A Hoffenheim hatszor talált be a Darmstadt vendégeként (Fotó: Getty Images)
A Hoffenheim idegenben 6–0-ra kiütötte a Darmstadtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójának vasárnap délutáni találkozóján.

A bajnokságban sereghajtó, biztos kiesőnek számító Darmstadt semmi másért, csak a becsületéért játszhatott idénybeli utolsó hazai összecsapásán, a Hoffenheim ellen, a vendégek viszont ezt nem mondhatták el magukról – számukra nagy tétet adott az összecsapásnak, hogy az együttesnek még lehetősége volt arra, hogy 2021 után ismét kilépjen a nemzetközi porondra.

Az első félidőben kisebbfajta rémálmot élhettek át a darmstadti szurkolók, kedvenc csapatuk 45 perc alatt öt gólt is kapott. Már a hatodik percben kettővel vezetett a Hoffenheim, a 22. és a 26. percben pedig újabb két vendéggól következett, hogy aztán az első félidő utolsó előtti percében Maximilian Beier megszerezze saját maga második, csapata ötödik találatát is a meccsen. Gálaelőadás, ami a vendégeket illeti, teljes összeomlás, ami a hazaiakat.

A szünet után a Hoffenheim érthetően visszavett az addigi erőteljes tempójából, de az 51. percben Ihlas Bebou is duplázni tudott, s hatgólosra növelte csapata előnyét.

A hajrában előbb a Hoffenheim, majd a Darmstadt is szerzett egy-egy gólt, ám előbbit les, utóbbit szabálytalanság miatt nem adta meg a játékvezető, így végül maradt a 6–0-s Hoffenheim-győzelem.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Darmstadt–Hoffenheim 0–6 (Bebou 2., 51., Beier 6., 44., Kaderábek 22., Kabak 26.)
KÉSŐBB
17.30: Bayern München–Wolfsburg (Tv: Arena4)
19.30: Bochum–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mainz–Borussia Dortmund 3–0 (Barreiro 12., Li Dzse Szung 19., 23.)
Freiburg–Heidenheim 1–1 (Doan 29., ill. Sessa 37.)
1. FC Köln–Union Berlin 3–2 (Kainz 45. – 11-esből, Tigges 87., Downs 90+2., ill. Knoche 15., Volland 19. –11esből)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–1 (Hack 9., ill. Dina Ebimbe 35.)
RB Leipzig–Werder Bremen 1–1 (Sesko 61., ill. Seiwald 35. – öngól)