Óriási kapushiba is kellett a Mainznak a Dortmund kiütéséhez, osztályozós helyen az Union Berlin

M. B.M. B.
2024.05.11. 20:34
Li Dzse Szung két góllal küldte padlóra a BVB-t (Fotó: Getty Images)
A Mainz 3–0-ra verte hazai pályán a Borussia Dortmundot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában.

A hétközi, PSG elleni BL-ütközet után egy alaposan felforgatott kezdőcsapattal állt ki a kiesés elől menekülő Mainz otthonában a Borussia Dortmund, ezt pedig alaposan kihasználták a hazaiak, hiszen 11 perc alatt háromszor is bevették Meyer kapuját. Elsőként Leandro Barreiro villant, aki egy remek akció végén Widmer passzát váltotta gólra (VIDEÓ ITT). Ezután a dortmundi kapus, Meyer egy kifelé megítélt szabadrúgást passzolt a mainzi Li Dzse Szunghoz, a koreai pedig nem utasította vissza az ajándékot (VIDEÓ ITT). A dél-koreai válogatottban eddig 86 mérkőzésen játszó támadó középpályás percekkel később az első gólt szerző Barreiro passzát is gólra váltotta (VIDEÓ ITT) – nagyon gyorsan padlóra került a BVB.

A szünetben Edin Terzic pályára vezényelte a Sancho, Brandt, Maatsen triót, csapata pedig lehengerlő, 72 százalékos labdabirtoklási mutatóval rukkolt elő a második félidőben. Ám a lövésekkel (s így a gólokkal is) adósak maradtak a sárga-feketék, így rendkívül sima mainzi siker született. Bo Henriksen csapata ezzel a sikerrel feljött a 15. helyre, osztályozós helyre taszítva a Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlint.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Mainz–Borussia Dortmund 3–0 (Barreiro 12., Li Dzse Szung 19., 23.)

Korábban
Freiburg–Heidenheim 1–1 (Doan 29., ill. Sessa 37.)
1. FC Köln–Union Berlin 3–2 (Kainz 45. – 11-esből, Tigges 87., Downs 90+2., ill. Knoche 15., Volland 19. –11esből)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–1 (Hack 9., ill. Ebimbe 35.)
RB Leipzig–Werder Bremen 1–1 (Sesko 61., ill. Seiwald 35. – öngól)