Schäferék legyőzésével belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba a Köln

M. B.M. B.
2024.05.11. 17:47
Damion Downs gólja döntött (Fotó: Imago Images)
Négy mérkőzést rendeztek szombat délután a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában.

1.FC KÖLN–UNION BERLIN

Az utolsó szalmaszálba próbált belekapaszkodni a hazai pályán játszó 1. FC Köln az Union Berlin ellen, s az első negyedórában sikerült is mezőnyfölényt kialakítania. Ezután viszont gyors egymásutánban kétszer is betalált a Schäfer Andrást a kezdőcsapatba nevező fővárosi együttes: előbb Robin Knoche fejelt a kapuba egy szöglet után, majd Kevin Volland értékesített egy tizenegyest. A szünet előtt Florian Kainz ugyancsak tizenegyesből szépített, így még élt a remény a kölniek számára. A meccs végén aztán jött a dráma: a 87. percben Steffen Tigges szerencsés lövésével egyenlített, majd a ráadásban Damion Downs fejesével  a győzelmet is megszerezte a Köln, amelynek így az utolsó fordulóban dől el a sorsa. Mindeközben az Union is izgulhat, hiszen a Freiburg elleni „magyaros” rangadó akár a kiesést is jelentheti a fővárosiaknak. 3–2

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–EINTRACHT FRANKFURT

Robin Hack lapos, de pontos lövésével már a 9. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, amelyre egy remek akció végén válaszolt Junior Dina Ebimbe a szünet előtt 10 perccel. Mint az később kiderült, a frankfurtiak szélsője a végeredmény állította be ezzel. Az Eintracht a megszerzett ponttal matematikailag is biztosította helyét az Európa-liga következő évadában. 1—1

RB LEIPZIG–WERDER BREMEN

Szerencsés góllal került előnybe a Werder Bremen Lipcsében, miután Nicolas Seiwald a saját kapujába csúsztatott fejjel a 35. percben. A hazaiak azonnal támadásba lendültek, s a 61. percben egyenlíteniük is sikerült: Simakan visszafejelt labdáját Benjamin Sesko kapásból, futtában zúdította a jobb felső sarokba. A folytatásban mindkét együttesnek volt lehetősége a győztes gól megszerzésére, de újabb találat már nem született. 1–1. A lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

FREIBURG–HEIDENHEIM

A mérkőzés előtt Szalai Attilát elbúcsúztató – a magyar bekk kölcsönszerződése a nyáron lejár, így vásárlási opció hiányában visszatér a Hoffenheimhez – Freiburg a 29. percben Doan Ricu csukafejesével került előnybe az újonc Heidenheim ellen. Nyolc perccel később Kevin Sessát senki nem merte bántani a hazai védők közül, így a heidenheimi középpályás egy lapos lövéssel egyenlített. A második félidőben 13 kapuralövést eresztett el a Sallai Rolandot a kezdőcsapatba, Szalai Attilát a kispadra nevező együttes, de a győztes gólt nem tudta megszerezni. 1–1

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Freiburg–Heidenheim 1–1 (Doan 29., ill. Sessa 37.)
1. FC Köln–Union Berlin 3–2 (Kainz 45. – 11-esből, Tigges 87., Downs 90+2., ill. Knoche 15., Volland 19. –11esből)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–1 (Hack 9., ill. Ebimbe 35.)
RB Leipzig–Werder Bremen 1–1 (Sesko 61., ill. Seiwald 35. – öngól)