Hátrányból nyert, bajnok a Nyíregyháza; legalább hétfő estig feljutó helyen az ETO – ez történt az NB II-ben

2024.05.05. 18:59
Bajnok a Nyíregyháza (Fotó: Kovács Péter)
Nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 31. fordulójában. Eldőlt, hogy a listavezető Nyíregyháza a Gyirmót legyőzésével nemcsak a feljutást, hanem már a bajnoki címet is ünnepelhette. Az üldözők közül az ETO ugyancsak 3–1-re tudott nyerni hazai pályán a kiesőzónában tanyázó PMFC ellen, ezzel feljött a második helyre, a negyedik Szeged viszont lépéshátrányba került, mert alulmaradt Budafokon. A kiesés ellen küzdő csapatok közül a BVSC meglepetésdiadalt aratott Kozármislenyben, a Tiszakécske pedig legyőzte az Ajkát, így még mindig van matematikai esélye a bennmaradásra, viszont vereségével a Siófok szinte lehetetlen helyzetbe került – mindhárom hátralévő meccsét meg kellene nyernie, míg a BVSC-nek az összeset el kellene veszítenie a helycseréhez.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 1300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Baghy Csaba, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Sigér Á. (Tamás O., 66.), Nagy D., Nagy B. (Vass P., 83.) – Gresó (Vida K., 66.), Beke P. (Novák Cs., a szünetben), Kovácsréti (Oláh B., 90.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Rozs, 87.), Hudák D., Csörgő V., Szegi – Szőke G., Hajdú Á. (Kovács D., 81.) – Soltész I. (Molnár J., 81.), Kovács M., Madarász (Medgyes Z., a szünetben) – Adamcsek (Erdei M., 90+2.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Adamcsek (0–1) a 3., Kovácsréti (11-esből, 1–1) a 61., Kovácsréti (11-esből, 2–1) a 65., Hársfalvi (öngól, 3–1) a 90+3. percben
Kiállítva: Kovács M. a 34. percben
Tímár Krisztián: – Szerettük volna lezárni ezt az idényt már a múlt héten is, nem sikerült, így a játékosokban volt némi drukk. Rengeteg helyzetet kihagytunk, rosszkor kaptuk a gólt, de végig nyomtunk, és bedaráltuk az ellenfelet. Fantasztikus ez a szeretet, amit most kaptunk, nagyon megérdemelte ez a klub, hogy újra élvonalbeli legyen.
Tamási Zsolt: – Büszke lehetek a csapatomra, mert nagyot küzdöttünk, de a kiállítás és a két tizenegyes – amelyek közül csak a másodikat láttam jogosnak – megnehezítette a helyzetünket. Egy nullnál és egy egynél is volt ziccerünk, de az az igazság, hogy bedaráltak bennünket.

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 3–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 2200 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (ifj. Varga Gábor, Ország Péter)
ETO: Gyurákovics – Vera, Szépe, Boldor, Csontos D. – Vingler (Urblík N., a szünetben, Bánáti, 57,), Anton – Boschilia (Kröhn, a szünetben), Bumba (Vianna, 90+2.), Skvarka – Lukics (Farkas B., 70.). Vezetőedző: Borbély Balázs
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Szekszárdi T., Hadaró, Majnovics – Krausz, Szeles (Bachesz, 79.) – Harsányi (Vas B., 79.), Szabó M. (Varasdi, 88.), Lacza (Bukovics, 61.) – Rácz B. (Tóth-Gábor, 79.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Bumba (1–0) a 12., Szabó M. (11-esből, 1–1) a 40., Farkas B. (2–1) a 71., Farkas B. (3–1) a 76. percben
Kiállítva: Helesfay a 84. percben
Borbély Balázs: – Az első félidőben nem tették bele azt az energiát a mérkőzésbe a játékosok, amit elvártam. Változtattunk, és cseréinknek is köszönhetően agresszívabban, koncentráltabban és kreatívabban játszottunk, és ennek meglett az eredménye.
Mátyus János: – Különböző okokból öt kezdőjátékosom hiányzott, az első félidő teljesen rendben volt, ám a hetvenedik perc körül elfogytunk. Ilyen különbséggel is megérdemelt a Győr győzelme, s bár elég kilátástalannak tűnik a helyzetünk, feladni nem fogjuk álmainkat.

BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Mohos Milán, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Hegedűs J. (Svedjuk, 86.), Posztobányi, Varga B. – Gyurkits (Girsik Á., 86.), Kitl M. – Dénes, László D. (Nemes, 61.), Szedlár (Balogh B., 61.) – Németh B. (Schildkraut, 72.). Vezetőedző: Jeney Gyula
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Babós L., Gregor, Murka – Farkas A., Mészáros D. (Fejős, 70.), Szakály D. (Nahirnij, 90.) – Juhász L. (Tamás N., a szünetben), Nagy Z. (Simon A., a szünetben), Gazdag V. (Ominger, 36.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Szedlár (1–0) az 1., Murka (1–1) a 61., Murka (1–2) a 72. percben
Jeney Gyula: – A helyzet abban változatlan, hogy minden mérkőzésen millimétereken múlik, hogy nyerünk vagy vesztünk. Most is számunkra szerencsétlen, két kapu előtti párharcból rossz helyre pattanó labdával kaptunk ki. Nem hiszek a véletlenekben, az életben minden okkal történik, amiben mindenki azt kapja, amit megérdemel. Mi ezzel a vereséggel sajnos a reményünket is elvesztettük.
Tóth Balázs: – Jól kezdett a Siófok, a hazaiak meg is leptek bennünket. A vezetésük után magunkra találtunk, jött is egy kapufa, majd a második félidőben már gólokban is megmutatkozott a fölényünk.

TISZAKÉCSKEI LC–FC AJKA 2–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Lehoczky, Viczián, Valencsik – Sági (Torvund, 68.), Szőr (Fodor, 90.), Bertus, Balázs B. Kocsis D., Vajda R. (Gyurján, 82.), Zamostny (Czékus, 68.). Vezetőedző: Balogh Pál
AJKA: Szabados I. Tóth G. (Horváth P., 68.), Tar, Kenderes, Csemer – Görgényi (Borsos, 58.) Babos B. (Fiáth, 58.), Sejben (Nagy K., 37.), Csizmadia Z. (Pantovics, 58.), Zsolnai R. – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Zamostny (11-esből, 1–0) a 43., Balázs B. (2–0) az 53., Nagy K. (2–1) a 75. percben
Balogh Pál: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Jó felfogásban futballoztunk, megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Egy félidő alatt volt annyi helyzetünk, mint máskor több mérkőzésen együttvéve. Ezekből lehettünk volna még eredményesebbek, és akkor nagyobb előnnyel mehettünk volna szünetre. A második játékrészben a második gólunk talán túlságosan is megnyugtatta a csapatot. Ekkor úgy éreztem, hogy az eredményt akarjuk tartani, ugyanakkor a labdaszerzéseink után újra voltak lehetőségeink. Ezekből többet kell kihozni, és akkor hamarabb le lehet zárni egy mérkőzést, mert így a vége izgalmasan alakult. Jó csapat az Ajka, de álltuk a sarat.
Schindler Szabolcs: Az első hatvan percbe belealudtunk. Ritmustalanul játszottunk, nem az történt a pályán, amit elterveztünk. A második félidőben már későn váltottunk, így vereség lett a vége.

BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 550 néző. Vezette: Kovács Imre (Király Zsolt, Kulman Tamás)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fekete M., Lorentz, Oláh B., Kalmár O. – Soltész I., Csonka A. – Szerető (Nándori, 86.), Németh M. (Merényi, 57.), Kovács D. – Vasvári Z. (Zsóri D., 67.). Vezetőedző: Dajka László
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N. (Papp Á., szünetben), Horváth M., Szilágyi Z., Tóth B. – Haris –  Nagy R. (Könczey, 63.), Magyar Zs. (Borvető, szünetben), Márkvárt, Palincsár (Klausz, 74.) – Bíró B. (Gajdos, 77.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Vasvári Z. (1–0) a 2. percben
Dajka László: – Voltak olyan időszakai annak a meccsnek, amikor brusztolni, harcolni, csúszni-mászni kellett, s voltak olyan időszakok, amikor bátrabban játszottunk. Összességében nem futballoztunk jól, de ma volt egy kis szerencsénk is, amelyért megküzdöttünk. Többen átlag felett teljesítettek és a küzdeni tudásnak, illetve a szívünknek köszönhetjük, hogy itthon tartottuk a három pontot.
Alekszandar Sztevanovics: – Rosszul kezdtünk, rögtön hátrányba kerültünk, majd a sokkoló gól után próbáltunk magunkhoz térni, de lassan, körülményesen játszottunk, így pedig lehetetlen áttörni a Budafok védelmét. A szünet után felpörgettük a tempót, agresszívabbá váltunk, sok lehetőségünk volt az egyenlítésre, de ezekből egyet sem tudtunk kihasználni. A Budafok jobban akarta a győzelmet, amelyet megérdemelt. Fájdalmas ez a vereség számunkra.

SZOMBATHELYI HALADÁS–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 737 néző.  Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS: Pálfi – Beronja (Horváth A., 89.), Jagodics M., Ene, Bolla G. – Erdei C., Szakály A. (Zvekanov, a szünetben) – Horváth R. (Csernik, a szünetben), Rácz B., Mohos (Kelemen M., 63.) – Katona I. (Pintér F., a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Heil, Szekszárdi M., Dobozi (Papp M., 78.), Kotula – Csilus T., Pethő (Kurdics, 67.) – Pinte B., Csatári, Kártik (Szabó B., 67.) – Pekár L. (Ádám F., 78.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kotula (0–1) a 4., Pekár L. (11-esből, 0–2) a 8., Pekár L. (0–3) az 55., Zvekanov (1–3) a 86. percben
Alekszandar Jovics: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, utána már nagyon nehéz volt visszajönnünk a meccsbe. Az ellenfelünk minden helyzetét kihasználta, gratulálok a győzelméhez.
Csábi József: – Az első perctől kezdve fegyelmezetten, nagy akarással futballoztunk, és egy jó csapat ellen teljesen megérdemelten nyertünk.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BVSC-ZUGLÓ 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Szabó B. (Kozics, a szünetben), Ikonomu (Tóth Z., 63.), Bor (Beke P., a szünetben) – Nagy E. (Füredi, 80.), Major S. – Molnár Á., Horváth P. (Hegedűs M., 74.), Kirchner – Daru. Vezetőedző: Aczél Zoltán
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Tóth K., Hidi P. – Kelemen P. (Májer G., 63.), Mitrovics, Mucsányi Márk (Deutsch L., 84.) – Bacsa P. (Nwachukwu, 72.). Vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerző: Mucsányi Márk (0–1) a 31., Kwachukwu (0–2) a 85. percben
Aczél Zoltán: – Úgy szinte lehetetlen gólt szerezni, ha nem lövünk kapura. Még helyzetig is alig jutottunk el, ezzel a játékkal semmire sem mentünk. Pedig szerettünk volna segíteni a Pécsnek is, de nem sikerült. Az ellenfél jól alkalmazta a célfutballt.
Kincses Ádám: – Amit elterveztünk, vagyis a három pont megszerzését, azt tökéletesen meg is tudtuk valósítani. Külön többleterőt adhat számunkra, hogy egy jól szereplő csapat otthonában értük el ezt a számunkra nagy sikert.

SOROKSÁR SC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–4 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Tőkés Róbert, Dobos Dávid)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Say (Borbély B., 86.), Kékesi, Vincze Á. – Vass Á., Németh E. (Korozmán, a szünetben) – Varga Z. (Varga I., 72.), Köböl (Dragóner F., a szünetben), Gálfi (Dobos, 82.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Radics, Czingráber, Deák I., Horváth K. – Végső, Kapornai – Csóka D., Illés D. (Szendeff, 62.), Szabó B. (Papp L., 90+5.) – Puhtyejev. Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Illés (0–1) a 2., Deák I. (0–2) az 5., Gálfi (1–2) a 39, Kaján (2–2) az 56., Kékesi (öngól, 2–3) a 81., Szabó B. (2–4) a 86, Lovrencsics B. (11-esből, 3–4) a 88. percben
Lipcsei Péter: – Az ötödik percre már megvertük saját magunkat, hiszen kétgólos hátrányba kerültünk. Egyenlítésünk után bíztam a győzelemben, ennek érdekében minden támadómat becseréltem. Sajnos kettő három után már nem tudtunk talpra állni.
Nagy Ádám: – Jól kezdtük a mérkőzést, kétgólos előnyre tettünk szert, viszont két egyéni hibánkból egyenlített a Soroksár. Csapatunkban volt annyi tartás, hogy ha már ennyit dolgozott, három ponttal távozzon Budapestről.

Május 6., hétfő
20.00: Budapest Honvéd–Vasas (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

18. Mosonmagyaróvár31552125–62–37 20

Az NB II versenykiírása szerint egyenlő pontszám esetén előbb a több győzelem, a jobb gólkülönbség, a több rúgott gól, majd az egymás elleni eredmények rangsorolnak a csapatok között. Ha ez mind egyezik, a sportszerűségi versenyben elért jobb helyezés, legvégső esetben pedig sorsolás dönti el a sorrendet.