Bundesliga: a Stuttgart legyőzte a Bayernt, és már csak két pont a hátránya az ezüstversenyben

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.05.04. 20:21
Dzsong Vu Jong góljával fordított és legyőzte a Stuttgart a Bayern Münchent (Fotó: Getty Images)
Hiába szerezte meg Harry Kane idénybeli 36. gólját, a VfB Stuttgart hazai pályán 3–1-re nyert a Bayern München ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában, így Sebastian Hoenessék két pontra csökkentették hátrányukat a rekordbajnokkal szemben az ezüstérem megszerzéséért zajló versenyben.

VFB STUTTGART–BAYERN MÜNCHEN

A Leverkusen bajnoki címe után a második helyről dönthetett a rekordbajnok Bayern München stuttgarti vendégjátéka. Hiába rutinosabbak az éles helyzetekben a vendégek, a hazaiak egy pillanatig sem játszottak megilletődötten, s többször is Manuel Neuernek kellett közbeavatkoznia, de mindig ő sem tudott hárítani, a VfB pedig Leonidas Stergiou révén szerzett vezetést a 29. percben.

Az előny azonban tíz percig sem tartott, a Bayern Harry Kane tizenegyesével és idénybeli 36. góljával hamar egyenlített. A fordulás után sem vettek vissza a tempóból a csapatok, a vendégek Eric-Maxim Choupo-Moting révén közel álltak a fordításhoz is, de a kameruni válogatott támadó elhibázta ziccerét.

Bár Deniz Undavéknak és Harry Kane-éknek is megvoltak a lehetőségeik a mérkőzés eldöntésére, a vezető gólt a 84. percben a hazaiak szerezték meg, amikor Silas beadását a hosszún érkező Dzsong Vu Jong a kapu bal oldalába fejelte, a kegyelemdöfést pedig a 93. percben Silas adta meg a vendégeknek. 3–1

A Stuttgart sikerével két pontra csökkentette hátrányát a Bayernnel szemben az ezüstéremért zajló versenyben – igaz, ezt két forduló alatt kellene ledolgoznia Sebastian Hoeness csapatának.

BORUSSIA DORTMUND–AUGSBURG

A Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-elődöntő két mérkőzése között igazi gálát tartott az Augsburg ellen a Borussia Dortmund, amely a párizsiak elleni sikerrel lényegében saját magát juttatta a BL-be, elvégre ezzel dőlt el, hogy a következő kiírásban az olaszok és a németek indíthatnak öt-öt csapatot, Edin Terzicéknek pedig tetemes, 12 pontos az előnyük a hatodik helyezett Frankfurttal szemben.

A Ruhr-vidékiek remek meccsel örvendeztették meg a hazai publikumot, az első félidő öt gólt is hozott: Youssoufa Moukoko duplája mellett a hazaiaktól Donyell Malen és Marco Reus is betalált, míg a vendégektől Ruben Vargas szépített.

A BVB gálája a 15 perces szünet után is folytatódott, a távozását a napokban bejelentő Reus második gólpasszát adta – ezúttal Felix Nmechának, a Dortmund pedig 5–1-es sikerrel hangolt a PSG elleni visszavágóra.

WERDER BREMEN–MÖNCHENGLADBACH

Nem  kezdte jól 2000. Bundesliga-mérkőzését a házigazda brémai csapat, az őt üldöző Borussia Mönchengladbach ugyanis már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést Robin Hack góljával. A hazaiak még a szünet előtt kihasználták enyhe mezőnyfölényüket, Nick Woltemade góljával egyenlítettek, majd ugyanő a második félidőben az állást is megfordította. A győzelem mégsem jött össze a brémaiaknak, a Gladbach ugyanis Florian Neuhaus 91. percben értékesített büntetőjével pontot mentett. 2–2

WOLFSBURG–DARMSTADT

Az élvonaltól múlt héten búcsúzó Darmstadt nem tudta megnehezíteni vendéglátója, a Wolfsburg dolgát, a hazaiak Patrick Wimmer és Jonas Wind révén már tíz perc után 2–0-ra vezettek, nagyon korán lezárva a lényegi kérdéseket. A 3–0-s végeredményt Václav Cerny alakította ki a 93. percben.

1. FC KÖLN–FREIBURG

Sallai Rolanddal a kezdőben, Szalai Attilával a kispadon állt ki a nemzetközi kupaindulásért harcoló Freiburg a Köln elleni idegenbeli meccsre. A hazaiak hiába játszottak nagy mezőnyfölényben, Christian Streich csapatának védelmét nem tudták feltörni – cserébe támadásban sem brillírozott a Freiburg, amely egyáltalán nem okozott veszélyt a hazai kapura. A gól nélküli döntetlennek és az egy-egy pontnak egyik csapat sem örülhet igazán, a Köln továbbra is utolsó előtti helyen áll, míg a Freiburg visszaelőzte az RB Leipzig ellen ikszelő Hoffenheimet a hetedik helyen.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Augsburg 5–1 (Moukoko 4., 29., Malen 20., Reus 34., Nmecha 64., ill. R. Vargas 32.)
VfB Stuttgart–Bayern München 3–1 (Stergiou 29., Dzsong Vu Jong 84., Silas 90+3. ill. Kane 38. – 11-esből)
Werder Bremen–Mönchengladbach 2–2 (Woltemade 45., 65., ill. Hack 8., Neuhaus 90+1. – 11-esből)
Wolfsburg–Darmstadt 3–0 (Wimmer 8., Wind 10., Cerny 90+3.)
1. FC Köln–Freiburg 0–0
Freiburg: Sallai Roland kezdő volt, a 79. percben lecserélték, Szalai Attila nem lépett pályára