NHL: a Vancouver továbbjutott Nashville-ben

I. SZ.I. SZ.
2024.05.04. 07:25
Pius Suter gólja döntött, a Vancouver továbbment (Fotó: Getty Images)
Lesz kanadai csapat az NHL rájátszásának 3. fordulójában, a Vancouver ugyanis kiejtette a Nashville-t, és az Edmontonnal találkozik a folytatásban. A Dallas–Vegas párharcban hetedik mérkőzés dönt.

Az előző háromhoz hasonló, kiélezett meccs volt a Predators–Canucks hatodik összecsapása is, csupán egyetlen gól döntött, az pedig 1:39 perccel a vége előtt született Pius Suter lövéséből. Hátul Arturs Silovs mind a 28 nashville-i lövést hárította, s hiába került emberelőnybe fél perccel a vége előtt a hazai csapat, a saját kapusát lehozva, hat a négy ellen támadva sem szerzett gólt, a lett kapus remek napján.

Las Vegasban is a harmadik harmadig kellett várni az első gólra, a záró periódus derekán Noah Hanifin juttatta előnyhöz a nevadai csapatot a 0–2-ről sorozatban negyedik sikerére ácsingózó Dallas ellen. A végén még Mark Stone talált be az üres kapuba, így ebben a párharcban jöhet a hetedik összecsapás Texasban. A győztes a Coloradóval játszhat.