A Milant hazai pályán is legyőző Roma zsinórban negyedik európai kupaelődöntőjét játszhatja

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.18. 23:00
Örömünnep az Olimpicóban, Európa-liga elődöntőbe jutottak a házigazdák (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján az AS Roma hazai pályán fogadta az AC Milant. Az ismét betaláló Mancini góljával hamar előnybe kerültek a hazaiak, akik a 22. percben már kettővel vezettek. A 31. percben felcsillant a remény a Milan előtt Celik kiállítása után, de a piros-feketék nem tudták érvényesíteni emberelőnyüket és csak szépíteni tudtak a 2–1-es eredménnyel zárult találkozón.

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
AS ROMA (olasz)–AC MILAN (olasz) 2–1 (2–0)
Róma, Stadio Olimpico. Vezette: Marciniak (lengyel)
ROMA: Svilar – Celik, G. Mancini, Smalling, Spinazzola – Lo. Pellegrini (Renato Sanches, 82.), L. Paredes, Bove (Angelino, 82.) – S. El Shaarawy, R. Lukaku (T. Abraham, 29.), Dybala (D. Llorente, 43.). Vezetőedző: Daniele de Rossi
AC MILAN: Maignan – Calabria (T. Reijnders, a szünetben), Gabbia, F. Tomori, Théo Hernandez – Musah (Florenzi, 69.), Bennaszer (L. Jovics, 40.) – Pulisic (N. Okafor, 69.), Loftus-Cheek (Chukwueze, a szünetben), Rafael Leao – Giroud. Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: G. Mancini (12.), Dybala (22.), ill. Gabbia (86.)
Kiállítva: Celik (31.)
Továbbjutott: az AS Roma 3–1-es összesítéssel.

Kisebb meglepetésre a Roma nyerte meg a párharc első mérkőzését a San Siróban, ennek ellenére még a csütörtöki találkozó esélyesének is a milánóiakat kiáltották ki a kezdő sípszó előtt. Sorozatban negyedik győztes negyeddöntős párharcukra készültek a házigazdák, akik az elmúlt három európai kupaidényben rendre ott voltak az Európa-liga vagy az Európa-konferencialiga legjobb négy csapata között.

A hazaiak korán megszerezték a vezető találatot. A 12. percben Pellegrini remek lövése még a kapufán csattant, a kipattanó labda Mancini elé került, aki nem hibázta el a lehetőséget. Hidegzuhanyként érhette a vendégeket a korán kapott gól, ráadásul a 22. percben gyakorlatilag el is döntötte a párharcot a Roma. Lukaku harcossága után Dybala elé került a labda, az argentín pedig 13 méterről mesterien tekert a jobb alsó sarokba. A 31. percben apró reménysugár csillant a milánóiak előtt, hiszen Celiket egy feleslegesen durva szabálytalanság után kiállította a játékvezető. A Milan egyetlen nagy lehetősége Loftus-Cheek előtt adódott a félidőben, de az angol lövése a kapufán csattant.

A második játékrész elején végleg lezárhatta volna a párharcot a házigazda. A teljesen kinyíló vendégek nem figyeltek Spinazzolára, aki betört a tizenhatoson belülre, de lövését Maignan védte. Hiába zajlott szinte a félidő egészében a Roma kapuja előtt a játék, a Milan nem tudott akkora nyomást helyezni ellenfelére, amely megingatta volna a stabil védekezést. A 86. percben Gabbia fejes góljával a szépítés legalább összejött a piros-feketéknek, de a továbbjutás kérdését ez a kései találat már nem befolyásolta. A Roma négy éven belül harmadszor jutott be az Európa-liga elődöntőjébe, a Milan ezzel a kieséssel pedig végleg lemondhat arról, hogy trófeával zárja a szezont. 2–1

Ndicka (feketében) a hétvégi aggasztó jelenetek után ma már a pályán ünnepelt társaival (Fotó: AFP)