Nyolcat lőtt a Sabres

K. J.K. J.
2004.02.14. 20:12
Hogy volt-e valamilyen pszichológiai jelentősége Henrik Tallinder találatának, arról nyilván megoszlanak a vélemények, a Buffalo "töltelékjátékosa" a 36. percben mindenesetre új síkra helyezte a Los Angeles elleni összecsapást, még ha gólt érő megmozdulása után is a vendég Kings vezetett  de már csak 32-re.
Afinogenov két góllal segítette a Buffalót
Eddig a pontig tulajdonképpen sehol sem volt a Sabres, a második harmad első 12 percében éppenséggel egyszer lőtt Román Cechmánek kapujára, mígnem érkezett Tallinder, azt követően meg további hat Sabres-gól.
Cechmánek és vele együtt a Kings az egyik percről a másikra összeomlott, az egyébként kiváló cseh kapust le is cserélték – akárcsak néhány napja a Calgary ellen, amikor 22 perc alatt háromszor kapitulált… –, majd jött helyette Cristobal Huet, akit háromszor is felavattak, Makszim Afinogenov egymaga kétszer, röpke 88 másodperc leforgása alatt. Lényeg a lényeg: a Keleti főcsoport 9. helyén álló Buffalo az utóbbi hét csatájából hatot megnyert, fontos lépéseket téve a rájátszásba jutás felé.
Látványos Kings-verés ide vagy oda, az összképet tekintve simán űberolja a Buffalo alakítását az Atlanta, amely Vancouverben tönkreverte a lényegesen jobb erőkből álló Canucksot, pontot rakva egyúttal tízmeccses nyeretlenségi sorozatának végére. Pedig ez a derbi is úgy indult, hogy az esélyesebb gárda nevet a végén, elvégre a Thrashers csupán egyszer (!) lőtt kapura a nyitó húsz percben – viszont a minap Edmontonban balhézó, kollégájával, Ty Conklinnal pazar ökölcsatát vívó Pasi Nurminen bámulatosan védett, többek között egy büntetőt is hárított. És ha már verekedés: Nurminen péntek este is ledobhatta volna a kesztyűit, de végül úgy döntött, nem tesz rendet a vancouveri ketrecet őrző Dan Cloutier, illetve Ronald Petrovicky között. Jobban járt.
Végül, de nem utolsósorban a már említett Conklinról: az Oilers hálóőrének eltörött a keze a Minnesota elleni meccsen, csapata ráadásul csúnyán kikapott a Wildtól. A házigazdáknál az All Star-gálán is megcsodált Dwayne Roloson idénybeli negyedik hibátlan mérkőzését könyvelte el.

NHL, alapszakasz, 123. játéknap
Nashville Predators–Washington Capitals 5–2 (2–1, 2–0, 1–1).
Gólszerző: Hartnell (5., 40. – az első emberelőny), Országh (7.), Zidlicky (29. – ee.), W. Smith (44.), ill. Grier (10.), Bondra (57.). Kapusok: Mason 17 védés/19 lövés, ill. Ouellet 31/36
Buffalo Sabres–Los Angeles Kings 8–3 (1–1, 3–2, 4–0). G: Kotalik (16.), Tallinder (36.), Ch. Drury (38.), Fitzpatrick (39.), Briere (41. – ee.), Hecht (49.), Afinogenov (52., 53.), ill. Stümpel (2.), Barney (25. – ee.), Laperriere (33.). K: Mar. Biron 21/24, ill. Cechmánek 17/22, 40:34-től Huet 11/14
Minnesota Wild–Edmonton Oilers 3–0 (2–0, 1–0, 0–0). G: Zoltoks (14.), Chouinard (15.), Dupuis (28. – ee.). K: Roloson 28/28, ill. Conklin 12/14, a 2. harmadtól T. Salo 15/16
Calgary Flames–Anaheim Mighty Ducks 2–1 (1–0, 1–1, 0–0). G: Leopold (18. – ee.), Iginla (26. – ee.), ill. Rucchin (28. – ee.). K: Kiprusoff 25/26, ill. Giguere 22/24
Phoenix Coyotes–New York Islanders 2–5 (2–0, 0–2, 0–3). G: Hrdina (11.), Sillinger (12.), ill. Ronning (25. – ee.), Hunter (33., 59. – a második üres kapu), Niinimaa (43.), Czerkawski (50.). K: B. Boucher 24/28, ill. DiPietro 22/24
Vancouver Canucks–Atlanta Thrashers 1–4 (0–0, 1–3, 0–1). G: D. Sedin (33.), ill. Petrovicky (22.), Heatley (24.), Savard (36. – emberhátrány), McEachern (47. – ee.). K: Cloutier 14/18, 59:22-től Hedberg 1/1, ill. Nurminen 30/31

Röviden
ROENICK: TÖBBHETES PIHENÔ. Várhatóan négy-hat hetes pihenőre kényszerül Jeremy Roenick, a Philadelphia csatára, aki csütörtökön, a New York Rangers elleni mérkőzésen szenvedett sérülést, miután a korong eltörte az állkapcsát.